PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Uroczyste otwarciu Arla Global Financial Shared Service Centre w Gdańsku

Uroczyste otwarciu Arla Global Financial Shared Service Centre w Gdańsku
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W dniu 14 listopada 2008 r. (piątek)  o godz. 14:00
Miejsce: Centrum Biurowe Heweliusza (Madison), ul. Jana Heweliusza 9 , piętro III

  • godz. 14:00 Powitanie i przemówienie Dyrektora GBSFI PL Pana Brian Lang
  • godz. 14:10 Przemówienie Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza
  • godz. 14:20 Przemówienie CEO Arla Foods Amba Pana Peter Tuborgh
  • godz. 14:30 Pytania ze strony prasy
  • godz. 14:40 Uroczyste przecięcie wstęgi (oficjalne otwarcie) przez Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i CEO Arla Foods Pana Peter Tuborgh
  • godz. 14:45 ? 16:00 Poczęstunek

Arla Foods jest największym producentem wyrobów mlecznych w Skandynawii i jednym z największych w Europie, który zdecydował otworzyć swoje światowe centrum finansowe w Gdańsku (Global Business Services Finance - GBSFI). Obecnie firma zatrudnia 16 600 pracowników na całym świecie generując obrót w wysokości 6,5 mld Euro rocznie a produkty firmy są sprzedawane w ponad 100 krajach. Zarząd mieści się w Arhus w Danii. Jako czołowy skandynawski producent nabiału Arla Foods dąży do objęcia pierwszej pozycji na rynku liderów przemysłu mleczarskiego, koncentrując się na wysokiej jakości swoich produktów i zgodności z wartościami, skierowanymi na potrzeby konsumentów.
Światowe centrum finansowe Arla Foods w Gdańsku swoim zasięgiem obejmie 12 państw, w których znajdują się zakłady produkcyjne koncernu. Będzie się również opiekowało punktami sprzedaży w 26 krajach na pięciu kontynentach. Zakresem działalności GBSFI będzie przede wszystkim rozwój, optymalizacja i zarządzanie wysokiej jakości usługami finansowymi dla Arla Foods w celu wspierania osiągania przez firmę celów biznesowych. Firma planuje docelowo zatrudnić około 140 osób w Gdańsku. Obecnie firma prowadzi rekrutację na stanowiska księgowe. Arla Foods rozpocznie swoją działalność w Gdańsku na początku listopada 2008 roku.
Miasto Gdańsk z inwestorem podpisało List Intencyjny w kwietniu br., w którym zobowiązuje się m.in. do uruchomienia programu stypendialnego dla studentów ostatnich lat uczelni wyższych, który częściowo sfinansuje koszty szkolenia dostosowane do potrzeb Arla Foods. Firma planuje w pierwszej kolejności skierować na szkolenie około 25?30 studentów.
Powyższa inwestycja jest prowadzona przez Centrum Obsługi Biznesu. Przy ściąganiu inwestycji do Gdańska COB współpracował m.in. z firmą Deloitte z Brukseli. Po przekazaniu licznych informacji na temat oferty inwestycyjnej Miasta w tym potencjału kadrowego oraz zachęt inwestycyjnych, kilku wizytach przedstawicieli inwestora w Gdańsku oraz licznych negocjacjach i podpisaniu Listu Intencyjnego Zarząd Dyrektorów Arla Foods dnia 9 kwietnia 2008 podjął ostateczną decyzję odnośnie lokalizacji inwestycji w Gdańsku.
Gdańsk został wybrany spośród 62 miast wschodniej Europy, w tym m.in. Ryga, Wilno, czy polskie miasta takie jak Poznań i Łódź. Według inwestora Gdańsk jest najlepszym miejscem dla tego typu inwestycji przede wszystkim dlatego, że jest miastem z doskonałą infrastrukturą do przyszłych zadań centrum oraz oferuje unikalny w skali kraju program stypendialny dla przyszłych pracowników firmy. Poza tym dzięki liczny uczelniom i w związku z tym silnym potencjałem kadrowym znajdującym się w Gdańsku firma będzie mogła znacznie szybciej znaleźć  odpowiednio wykwalifikowanych pracowników ? zarówno do ich placówki w Gdańsku, jak i dla całego koncernu. Co więcej dzięki licznym połączeniom lotniczym bliżej jest do Skandynawii, gdzie znajduje się główna siedziba firmy.

Opracowanie: Anna Łuszczak, Centrum Obsługi Biznesu