PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Szkolenia Akademii PARP

Szkolenia Akademii PARP
Szkolenia Akademii PARP
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Naucz się kierować ludźmi w e-learningu!

Na czym polega praca kierownika? Jak dobrze planować i organizować zadania?
Jakie są metody  rozwijania cech przywódcy? Umiejętności kierownicze już teraz można rozwijać przez Internet.

Rynek szkoleń jest pełen kursów na temat umiejętności kierowniczych. Niestety, jednorazowe szkolenia stacjonarne nie dają możliwości dłuższej, pogłębionej refleksji. Uczestnik jest oderwany od pracy. Nawet stymulujące kursy niosą ryzyko tego, że ich efekty nie zostaną zintegrowane w środowisku pracy. Pozostaną tylko ciekawym wspomnieniem.

W przypadku umiejętności kierowniczych warto ich rozwój potraktować jako proces rozłożony w czasie. Trzeba obserwować własne zachowania i konfrontować je z umiejętnościami poznawanymi w szkoleniu. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie szkoleń e-learningowych. W tej metodzie kształcenia można uczyć się regularnie, jednocześnie wypróbowując nowe umiejętności i porównując własne doświadczenia z tym, czego uczestnik się nauczył.

Szkolenia internetowe są tworzone głównie na zamówienie dla korporacji. Jednak e-learning jest doskonałym rozwiązaniem edukacyjnym również dla małych i średnich firm. Zaletą szkoleń internetowych jest to, że odbywa się je w tzw. międzyczasie. Jedna lekcja to średnio 20 minut i tyle można poświęcić raz dziennie. Uczestnik skoncentrowany jest na celach szkolenia, a efektywność znacznie się zwiększa.

Umiejętności kierowniczych można się uczyć w e-learningu. Już teraz na portalu Akademii PARP można skorzystać z nowego szkolenia on-line „Umiejętności kierownicze”. – Szkolenie przygotowali polscy eksperci, a zawarte w nim przykłady ułatwią zrozumienie materiału i zastosowanie zdobytych umiejętności w codziennej pracy kierownika. W przykładach przedstawiono przede wszystkim poziom liniowy kierownika, czyli  kogoś, kto ma pod sobą niewielki zespół osób. To może być nieduży dział w przedsiębiorstwie, albo mała firma, w której nie ma wielu szczebli zarządzania – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.

Na portalu szkoleniowym Akademii PARP udostępniono właśnie trzy moduły szkolenia e-learning „Umiejętności kierownicze”. Przedsiębiorcy zdobędą nowe informacje o roli kierownika, doborze zespołu oraz poznają sposoby rozwijania cech przywódcy. Pozostałe moduły będą dostępne jeszcze w lipcu. Uczestnicy dowiedzą się z nich jak z sukcesem motywować pracowników, jak delegować zadania oraz jak budować skuteczny i zgrany zespół.

„Umiejętności kierownicze” to już 34. szkolenie e-learning na portalu szkoleniowym Akademii PARP, dostępne pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Akademia PARP zapewnia przedsiębiorcom i pracownikom mikro, małych i średnich firm bezpłatny dostęp do praktycznej wiedzy biznesowej na światowym poziome, dostosowanej do polskich realiów. Zdobyta wiedza potwierdzana jest certyfikatem.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)