PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Świadectwa maturalne 2008 rozdane !

Świadectwa maturalne 2008 rozdane !
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Tysiące gdańskich maturzystów poznało prawdę. Wśród cieszących się ze zdanego egzaminu dojrzałości był Władysław Herman, uczeń Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku, który odebrał cenzurkę z rąk prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- Bardzo się cieszę, że zdałem ten ważny egzamin, ale bez pomocy mamy i pedagogów nie podołałbym ? powiedział odbierając świadectwo Władysław Herman.
Władek był jednym z grupy siedmiu uczniów Zespołu Szkół Morskich, którzy zdali egzamin najlepiej oraz odebrali świadectwa z rąk Prezydenta Miasta Gdańska. Z poszczególnych przedmiotów chłopak miał od 67 do 90 proc. To bardzo dobry wynik w skali całego województwa. Pytany o plany na przyszłość pewnie odpowiada, że jego marzeniem jest praca związana z morzem. Zamierza złożyć dokumenty na Akademię Morską w Gdyni. Jak przyznają jego nauczyciele, jeśli chłopak zdecyduje się zostać pedagogiem, etat w ZSM ma zapewniony.
Rok temu Władek miał wypadek samochodowy, w którego wyniku miał złamany kręgosłup i przerwany rdzeń kręgowy. Jednak ambicja, upór i intensywna rehabilitacja spowodowały, że dziś chłopak choć jeździ na wózku, przy pomocy najbliższych oraz przyjaciół korzysta z uroków życia.

Podczas uroczystości rozdania świadectw Władysław Herman otrzymał gwarancję pomocy prezydenta Miasta Gdańska. ? Z pewnych źródeł wiem, że podnośnik ułatwiłby Ci funkcjonowanie. Po konsultacji z Twoją mamą w kwestii wyboru właściwego modelu, pozyskam sponsora na to urządzenie. W najszybszym możliwym terminie dostarczymy podnośnik do Twojego domu ? zapewnił prezydent Adamowicz.

Uroczysty apel zakończono występem ulubienic Władka z zespołu cheerleaderek ze szkolnej grupy Pstrong oraz tortem.

Emilia Salach ? Pezowicz
Biuro Prasowe