PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Rozlicz się już dziś! Bądź jak Szybki PIT

Rozlicz się już dziś! Bądź jak Szybki PIT
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ministerstwo Finansów wraz z dziennikiem ?Fakt" i programem ?Dzień Dobry TVN" rozpoczęło w poniedziałek 9 marca 2009 roku kampanię informacyjną ?Szybki PIT". Szybki PIT to symbol przyjaznego urzędu, który chce pomóc podatnikom w zawiłościach przepisów podatkowych.

W ramach akcji uruchomiona została strona internetowa www.szybkipit.pl, na której znajdują się formularze podatkowe, broszury informacyjne, porady niezbędne do rozliczenia rocznego zeznania podatkowego jak również informacje o dyżurach telefonicznych ekspertów resortu finansów oraz dniach otwartych w urzędach skarbowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych urzędy skarbowe zorganizują Dni Otwarte. Celem Dni Otwartych jest nie tylko przybliżenie funkcjonowania urzędów skarbowych, ale także możliwość uzyskania informacji dotyczących rozliczenia podatku dochodowego oraz złożenia zeznania podatkowego Najbliższy Dzień Otwarty w urzędach skarbowych - sobota 28 marca 2009 roku.

Drugi Dzień Otwarty zostanie zorganizowany w sobotę 25 kwietnia 2009 r. Pomorskie urzędy skarbowe będą w tych dniach otwarte od godziny 9.00 do 13.00.