PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Remont Miejskiej Hali Sportowej

Remont Miejskiej Hali Sportowej
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

MOSiR w Gdańsku administrujący Miejską Halą Sportową przy ul. Kołobrzeskiej na gdańskim Przymorzu rozpoczął właśnie znaczącą przebudowę obiektu. W jej 22-letniej historii jest to pierwsza tak poważna inwestycja. Poprzedził ją przetarg, który wyłonił wykonawcę prac modernizacyjnych - firmę Eversport z Warszawy.

Zmiany mają na celu podniesienie standardu hali oraz polepszenie warunków treningowych. Również kibice obserwujący zawody sportowe odczują wyraźną zmianę na korzyść.

Kompleksowa modernizacja hali uwzględnia przede wszystkim wymianę zużytego parkietu na atestowaną przez:
FIBA (Międzynarodowy Związek Piłki Koszykowej)
IHF (Międzynarodowy Związek Piłki Ręcznej)
FIVB (Międzynarodowy Związek Piłki Siatkowej)
ITTF (Międzynarodowy Związek Tenisa Stołowego)
IBF (Międzynarodowy Związek Badmintona)
wykładzinę typu TARAFLEX. Jest to syntetyczna wielowarstwowa nawierzchnia sportowa. Wierzchnia warstwa o strukturze "skórki pomarańczy" wykonana jest z czystego winylu, środek wzmocniony siatką z włókna szklanego, a warstwa spodnia /sprężysta/ z pianki PCV. Powierzchnia wykładziny zabezpieczona jest specjalnym środkiem, który tworzy usieciowaną strukturę zabezpieczającą przed zabrudzeniami, zmniejsza koszty konserwacji oraz łagodzi skutki niszczenia.

Dodatkowo hala zyska nowy osprzęt sportowy boiska. Zamontowane zostaną trzy składane trybuny dla kibiców. Dzięki temu ilość miejsc zwiększy się z dotychczasowych 250 aż do 700. Wymienione zostaną także bramy ewakuacyjne, piłkochwyty, szafy na sprzęt sportowy. Przebudowana zostanie nisza sędziowska.

Realizacja powyższej inwestycji, zgodnie z zapisami umowy, zakończy się 18 sierpnia 2008 roku, tak aby inauguracja sezonu 2008/2009 odbyła się już w odnowionej hali. Do dnia dzisiejszego inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem prac i nie napotyka na żadne problemy. Aktualnie zdemontowana została trybuna główna oraz parkiet. Trwają prace nad odbudową legarów podłogi. O wszystkich etapach prac będziemy na bieżąco informować na stronie internetowej www.mosir.gda.pl.