PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Niezbędnik kibica Super Meczu

Niezbędnik kibica Super Meczu
Niezbędnik kibica Super Meczu
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

OTWARCIE BRAM STADIONU

Otwarcie bram stadionu PGE Arena Gdańsk nastąpi w dniu meczu o godzinie 18:45.

WYKAZ PRZEDMIOTÓW ZABRONIONYCH

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych w tym również napojów, kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach oraz banerów.

PARKINGI PRZY STADIONIE

Organizatorzy zadbali o parkingi dla uczestników imprezy. Ogólnodostępny będzie parking P4 – wjazd od
ul. Żaglowej. Cena jednego miejsca parkingowego w przedsprzedaży wynosi 30 złotych (www.super-mecz.pl), w dniu meczu 40 złotych. Płatność wyłącznie gotówką.
Informujemy, że czynny będzie również parking przy Amber Expo, opłata wynosi 40 złotych.

WYJAZD Z PARKINGÓW

  • wyjazd z parkingów możliwy najwcześniej 45 minut po zakończeniu meczu

DODATKOWE PARKINGI W MIEŚCIE

  • P+R (park and ride) – Plac Zebrań Ludowych
  • prawy pas ul. Marynarki Polskiej (w obydwu kierunkach) – od ul. Uczniowskiej do ul. Wyzwolenia
  • prawy pas ul. Uczniowskiej (w obydwu kierunkach) – od ul. Hallera do ul. Nowej Gdańskiej
  • prawy pas ul. Hallera (w obydwu kierunkach) – od ul. Nowej Uczniowskiej do plaży

POCIĄGI SKM

Głównym środkiem transportu w dniu meczu będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo.
Pociągi relacji Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion-Expo będą kursowały od godziny 18:00 do 20:20 – średnio co 20 minut. Po zakończeniu meczu odjazdy do stacji Gdańsk Główny rozpoczną się o godzinie 22:30. Ostatni pociąg ze stacji Gdańsk Stadion-Expo odjedzie o godzinie 00:50. Uprzejmie prosimy o subordynację podczas oczekiwania na odjazd.

Rozkład jazdy SKM obowiązujący dnia 30.07.2013

DODATKOWE KURSY LINII 97 i T4

Tramwaje linii 7 i 97 oraz autobusy linii T4 i T5 będą funkcjonować według stałych rozkładów jazdy. Dodatkowo, na linii tramwajowej 97 i autobusowej T4 w godzinach 17:00 - 20:30 zostaną uruchomione dodatkowe kursy (co około 6-7 minut i wg stałej taryfy biletowej).
Kursy linii T5 o godzinie 20:49 i 23:31 z przystanku początkowego "Nowy Port" w kierunku Letnicy zostaną wykonane jako linia T4 tylko do przystanku "Mostostal".

PO ZAKOŃCZENIU MECZU

  • Głównym środkiem, który będzie odwoził kibiców ze stadionu będą pociągi SKM
  • Z przystanku "Al. Hallera" w kierunku Żabianki SKM pojadą dodatkowe autobusy linii 148
  • Z przystanku "Dworzec Główny" odjadą dodatkowe autobusy na wybranych liniach nocnych

BILETY NA MECZ, A KOMUNIKACJA MIEJSKA

Bilety wstępu uprawniają do bezpłatnego przejazdu SKM wyłącznie na trasie Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion-Expo. Bilety na mecz nie uprawniają do bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

ZAKUP BILETÓW W DNIU MECZU

W dniu meczu w kasach Amber Expo prowadzona będzie sprzedaż biletów na Super Mecz. Kasy będą czynne od godziny 10:00 do 20:30.

ORGANIZACJA RUCHU
W dniu meczu od godzinie 16:30 obowiązywać będzie następująca organizacja ruchu:

  • ul. Stara Uczniowska – wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Marynarki Polskiej do ul. Gdańskiej

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona po wyjechaniu kibiców spod stadionu, czyli ok. 00.00 – 01.00 w nocy.
Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

UTRUDNIENIA W DOJEŹDZIE DO NOWEGO PORTU

Po godzinie 17:00 przewiduje się duże natężenie ruchu drogowego w ciągu ul. Marynarki Polskiej w okolicach stadionu, co może wpłynąć również na regularność i punktualność kursowania autobusów linii T4. Zaleca się mieszkańcom Nowego Portu, aby skorzystali z możliwości dojazdu do Nowego Portu tramwajami linii 5 lub tramwajami linii 3 do Brzeźna i dalej autobusami linii 148.

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Dla osób niepełnosprawnych udostępniony zostanie bezpłatny parking P5 – wjazd od ul. Marynarki Polskiej.

WOLONTARIUSZE

W dniu imprezy, kiedy trzeba będzie zasięgnąć informacji, warto skorzystać z pomocy wolontariuszy. Wyróżnikiem tych osób będzie zielony lub pomarańczowy strój. Wolontariusze pojawią się na parkingu, przy tunelach wejściowych na stadion, a także na infrastrukturze zewnętrznej. Ich zadaniem będzie kierowanie strumieniem odwiedzających na parkingach, udzielanie informacji o drogach wejścia i wyjścia. Wszystkich odwiedzających prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń wolontariuszy i służb porządkowych (ochrona, straż miejska, policja).
GADŻETY
Organizatorzy przygotują stoiska z oficjalnymi gadżetami dotyczącymi Super Meczu, Lechii Gdańsk oraz FC Barcelony.

AKREDYTACJE DZIENNIKARSKIE

Informujemy wszystkich dziennikarzy, którym została przyznana akredytacja na mecz Lechia Gdańsk – FC Barcelona 20 lipca 2013 roku, że automatycznie zostaje ona przyznana na Super Mecz, który odbędzie się 30 lipca 2013 roku. Jednocześnie prosimy wszystkich dziennikarzy, którzy odebrali akredytacje na mecz 20 lipca
o wymianę nowych akredytacji na wtorkowe spotkanie w punkcie akredytacyjnym.

Centrum akredytacyjne znajduje się na parterze budynku Amber Expo (Gdańsk, ul. Żaglowa 11, vis a vis PGE Arena) i będzie czynne w poniedziałek w godzinach 10:00 – 20:00 oraz we wtorek od godziny 10:00 do 21:00.

Biuro prasowe znajduje się na pierwszym piętrze budynku Amber Expo (adres jak wyżej) i będzie czynne we wtorek w godzinach 10:00 – 00:00.
Konferencja prasowa z udziałem piłkarzy Lechii Gdańsk odbędzie się tuż po meczu, ok. godz. 22:45 w sali konferencyjnej (tzw. Sala pucharowa) PGE ARENA.

Uwaga! O terminie i miejscu konferencji prasowej z udziałem zawodników FC Barcelony poinformujemy najpóźniej w poniedziałek, 29 lipca 2013 roku.

Więcej informacji dotyczących meczu – na stronie internetowej PGE ARENA Gdańsk