PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Mieszkania komunalne na Oruni i Zakoniczynie

Mieszkania komunalne na Oruni i Zakoniczynie
Mieszkania komunalne na Oruni i Zakoniczynie
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicza zaprasza we wtorek 22 września o godz. 12.30 na uroczystość przekazania lokatorom kluczy do mieszkań komunalnych na Oruni. Mieszkania przy ul. Ubocze 24 pochodzą z puli 221 lokali pozyskanych w ramach projektu ?Mieszkania za grunt? od spółki Olivia Business Center.

Budowa budynku przy ul. Ubocze 24 zakończyła się w ostatnim kwartale 2008 roku. Przy jego powstawaniu zadbano o odpowiednie wygłuszenie, a także ocieplenie, dzięki czemu jest on bardzo oszczędny w eksploatacji. W budynku znajdują się w sumie 163 mieszkania jedno i dwupokojowe. Każde z mieszkań wyposażone jest w kuchenkę elektryczną, armaturę sanitarną (zlewy, wanny), wykładzinę i terakotę. Przy każdym mieszkaniu znajduje się również komórka lokatorska.

W ostatnich dniach rozpoczęła się również procedura zasiedlania pozostałych 58 mieszkań pozyskanych od spółki Olivia Business Center, które zlokalizowane są przy ul. Czermińskiego na Zakoniczynie.

Projekt ?Mieszkania z grunt? to nie jedyny sposób pozyskiwania lokali przez gminę. Budową mieszkań komunalnych zajmuje się również spółka celowa Gdańska Infrastruktura Społeczna. Mieszkania pozyskiwane są również z zasobów Towarzystw Budownictwa Społecznego. W 2009 roku z tych trzech źródeł udało się pozyskać w sumie 639 lokali. Nie zaspokaja to niestety bieżących potrzeb mieszkaniowych gminy. Na liście oczekujących na lokale z zasobów komunalnych znajduje się obecnie 3 807 rodzin. Prawie połowa z nich oczekuje na przydział mieszkania socjalnego.

 

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe