PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Matura 2009 ? Gdański Salon Maturzystów

Matura 2009 ? Gdański Salon Maturzystów
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W sobotę 20 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zakończył się drugi Gdański Salon Maturzystów. W ciągu dwóch dni tegoroczni maturzyści z województwa pomorskiego mieli okazję wysłuchania ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych. W ocenie predyspozycji zawodowych pomagali maturzystom specjaliści z gdańskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 7. Gościem honorowym Gdańskiego Salonu była Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

Na godzinę przed oficjalnym otwarciem salonu Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall spotkała się z dyrektorami trójmiejskich szkół, aby przedstawić proponowane zmiany w egzaminach maturalnych w perspektywie 4 lat.

Banery-ŚRODOWISKO.png (367.5 KB)

Podczas spotkania poruszono również problem ustnego egzaminu z języka polskiego. Minister Katarzyna Hall podkreśliła, że jest jego zdecydowanym zwolennikiem, ponieważ jako jedyny daje możliwość sprawdzenia umiejętności poprawnego budowania wypowiedzi i prezentacji zagadnienia w języku ojczystym. Umiejętność ta jest szczególnie ważna dla wszystkich osób legitymujących się wykształceniem wyższym ? również dla przyszłych inżynierów, menadżerów, prawników i lekarzy - dlatego dobrze byłoby, aby w przyszłości wynik z tego egzaminu był brany pod uwagę przy rekrutacji na wszystkie uczelnie, choć w minimalnym stopniu.

Zwracając się do obecnych na sali dyrektorów szkół zawodowych Pani Minister poinformowała zebranych, że obecnie trwają prace zespołu eksperckiego ds. reformy szkolnictwa zawodowego, które zaplanowano na dwa lata.

Podczas uroczystego otwarcia Gdańskiego Salonu o godzinie 11.00 w Auli Wydziału Prawa UG Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall podziękowała organizatorom za przygotowanie salonu i skierowała wiele ciepłych słów do tegorocznych maturzystów, życząc im i ich nauczycielom satysfakcji z wyników i radości z dobrych wyborów.
Równie serdeczne życzenia tegorocznym maturzystom złożył w swoim liście Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, podkreślając ich wielką wartość dla przyszłości miasta i regionu.

Więcej o tegorocznym salonie maturzystów: www.salonmaturzystow.pl

Organizatorzy Gdańskiego Salonu Maturzystów:
Fundacja Edukacyjna ?Perspektywy? i Centralna Komisja Egzaminacyjna ? we współpracy z Radą Rektorów Województwa Pomorskiego, Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Gdańsku i Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego.
Członkiem Komitetu Honorowego Gdańskiego Salonu Maturzystów jest Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.