PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Maraton rowerowy dla małych i dużych

Maraton rowerowy dla małych i dużych
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Już 5 października 2008 wystartuje w Gdańsku VI edycja Skandia MTB Maraton 2008. Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej w Polsce. Organizatorzy chcą promować regionalne szlaki i miejscowości turystyczne. Trasa rowerowego maratonu prowadzić będzie w całości po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, głównie drogami i ścieżkami leśnymi.

Maraton podzielony jest na trzy kategorie: dystans MINI bez trudnych podjazdów i zjazdów, MEDIO dla średnio zaawansowanych, i GRAND FONDO który prowadzi po wielu morenowych wzgórzach i jest wyzwaniem dla prawdziwych ?twardzieli?.

Start honorowy maratonu nastąpi przy fontannie ?Neptuna? na Długim Targu, skąd uczestnicy w kolumnie pilotowanej przez policję przejadą na miejsce startu właściwego wyścigu.

Organizatorzy podkreślają, że w maratonie Skandia MTB obok zawodowców wystartować mogą również zupełni amatorzy.
- Impreza ma charakter otwarty, dzięki czemu daje szansę porównania własnych umiejętności z umiejętnościami profesjonalistów. W jednej z poprzednich edycji imprezy zdarzyło się nawet, że wśród startujących pojawiła się starsza pani na ?damce? z wiklinowym koszykiem z przodu, która bez trudu pokonała najłatwiejszy dystans ? opowiada Czesław Lang, dyrektor Skandia MTB Maraton.

Miejsce zbiórki zawodników i miasteczko zawodów znajdować się będzie na parkingu przy Ogrodzie Zoologicznym w Gdańsku Oliwie.

Serdecznie zapraszamy!

Michał Piotrowski / Biuro Prasowe