PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jak rozwiązać problem nietrzeźwych kierowców na drogach? Kampanie edukacyjne: ?Prowadzący ? niepijący?oraz ?Kieruj bez procentów?

Jak rozwiązać problem nietrzeźwych kierowców na drogach? Kampanie edukacyjne: ?Prowadzący ? niepijący?oraz ?Kieruj bez procentów?
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

7 sierpnia (czwartek) o godz. 10.00 zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą kampanii edukacyjnych promujących odpowiedzialne zachowania na drodze. Spotkanie odbędzie się w sali 315 Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Na spotkaniu obecni będą: Ewa Kamińska ? zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, koordynator programu ?Partyworking?, przedstawiciele Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu PZOZ, Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce - Browary Polskie, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego; Ministerstwa Infrastruktury, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz pełnomocnicy prezydenta Sopotu ds. uzależnień.

Poruszane zagadnienia:

  • program ograniczający ryzykowne zachowania ? ?Partyworking?
  • program ?Kieruj bez procentów?
  • program ?Prowadzący ? niepijący? (emisja krótkiego filmu na temat kampanii)
  • informacje o kampanii równoległej Ministerstwa Infrastruktury -? Sto lat! Piłeś? Nie jedz!?
  • informacje ze strony Policji dot. nietrzeźwych kierowców na drogach
Program edukacyjny  ?Prowadzący ? Niepijący? realizowany jest pod auspicjami Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem kampanii jest propagowanie wśród młodych ludzi zasady ?Piłeś ? nie jedź?. Kampania prowadzona jest na zasadzie edukacyjnych animacji, podczas których są promowane alternatywne sposoby bezpiecznego powrotu z imprezy: gra w tzw. wyznaczonego kierowcę, nocny autobus, taksówka lub spacer.
Kampania potrwa miesiąc i będzie realizowana w plenerze (działania ambientowe) oraz lokalach Gdańska i Sopotu, gdzie przez kilka tygodni będą odbywały się animacje. W trakcie ich trwania zostaną rozdane karty, będące dobrowolnym zgłoszeniem do Klubu Odpowiedzialnego Kierowcy. Osoby zgłaszające się do Klubu wezmą udział w losowaniu nagród.
?Kieruj bez procentów? jest profilaktyczną kampanią informacyjno - edukacyjną prowadzoną od 2004 r. przez Miasto Gdańsk we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komendą Policji oraz Strażą Miejską pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Celem kampanii jest zmniejszenie liczby przypadków prowadzenia pojazdów przez nietrzeźwe osoby zwiększenie świadomości kierowców i innych uczestników ruchu drogowego na temat skutków nietrzeźwości za kierownicą.

Biuro Prasowe
Edyta Tombarkiewicz