PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Gdańsk na światowej mapie Banku HSBC !

Gdańsk na światowej mapie Banku HSBC !
Jeden z największych banków na świecie HSBC oficjalnie otworzył oddział przy ulicy Stągiewnej w Gdańsku.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Jeden z największych banków na świecie HSBC oficjalnie otworzył oddział przy ulicy Stągiewnej w Gdańsku.

Pojawienie się oddziału banku HSBC w Gdańsku nie jest dziełem przypadku. Zarząd tej instytucji dostrzegając potencjał gospodarczy gdańskiej metropolii postawił właśnie w stolicę regionu otworzyć jeden ze swoich pierwszych strategicznych oddziałów w Polsce. Dostrzeżone zostały także szanse jakie daje miastu kluczowe położenie geograficzne w Europie, a także tempo rozwoju i znaczenie samego Gdańska, który postrzegany jest przez HSBC jako kolebka przedsiębiorczości oraz jako arena wielu ważnych wydarzeń o randze międzynarodowej.
Pojawienie się Banku HSBC nad Motławą to dla Miasta bardzo prestiżowe wydarzenie, oznaczające nie tylko dołączenie do takich miast jak Nowy Jork, Londyn, Tokio czy Sydney, ale również pozyskanie kolejnej instytucji finansowej o światowej renomie, która gwarantuje Miastu podniesienie swego wizerunku na arenie międzynarodowej.
Bank HSBC (Hongkong and Shanghai Banking Corporation) jest jedną z największych i najważniejszych instytucji finansowych na świecie. Posiada prawie 10 000 oddziałów w ponad 80 krajach Europy, Azji, obu Ameryk i Afryki.