PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Finanse dla niefinansistów w Akademii PARP

Finanse dla niefinansistów w Akademii PARP
Finanse dla niefinansistów w Akademii PARP
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Nie każdy przedsiębiorca jest finansistą. Ale każdy powinien umieć interpretować dokumenty finansowe. Teraz taką wiedzę można zdobyć, uczestnicząc w szkoleniach e-learningowych w domu lub w pracy.

W Akademii PARP powstało kolejne bezpłatne szkolenie ? ?Finanse dla niefinansistów?. Zostało przygotowane dla wszystkich zatrudnionych w sektorze MSP, którzy na co dzień nie pracują na stanowiskach finansowych i nie mają doświadczenia księgowego, ale chcieliby wiedzieć więcej
o finansach.

- Podstawowa wiedza z zakresu finansów jest obowiązkowa dla mikro i małych przedsiębiorców. Nawet jeśli zatrudniają biuro rachunkowe lub księgowych, powinni rozumieć dokumenty finansowe.
To wiedza niezbędna, aby planować i kontrolować działalność własnej firmy. Pomaga też ocenić, czy warto współpracować z partnerem biznesowym, jaka jest jego sytuacja ekonomiczna ? mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

W szkoleniu ?Finanse dla niefinansistów? znajdziemy wiele praktycznych przykładów, dialogów oraz nawiązań do finansów osobistych. Dzięki temu łatwiej zrozumieć, na czym polega planowanie działalności finansowej firmy. Każdy z nas planuje własny budżet, wydatki, dysponuje kapitałem.
W życiu przedsiębiorstwa jest podobnie.

Na początku września zostały uruchomione cztery z siedmiu modułów szkolenia. Moduł pierwszy pomoże uświadomić sobie konieczność planowania i kontroli realizacji celów finansowych. Pozwoli zrozumieć powiązania między celami finansowymi a celami działalności gospodarczej. Drugi moduł pozwoli zdobyć umiejętność analizy podstawowych informacji zawartych w bilansie przedsiębiorstwa. Dowiemy się, co to jest majątek firmy oraz jakie są źródła finansowania.

Moduł czwarty dotyczy płynności finansowej, podobieństw i różnic między rachunkiem wyników a rachunkiem przepływów. Z modułu piątego dowiemy się o zastosowaniach prostych metod analizy wskaźnikowej w różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa, co umożliwia ocenę jego wiarygodności.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajduje się 29 szkoleń w pięciu zakresach tematycznych: finansowo-prawnym, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)