PORTAL MIASTA GDAŃSKA

DKF "Miłość Blondynki" nominowany do nagrody PISF 2010

DKF "Miłość Blondynki" nominowany do nagrody PISF 2010
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

yskusyjny Klub Filmowy "Miłość Blondynki" Uniwersytetu Gdańskiego nominowany do nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej 2010

Z nieskrywaną radością pragniemy poinformować, że Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG (działa przy Akademickim Centrum Kultury UG "Alternator") został nominowany do tegorocznej nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjne Kluby Filmowe.
Statuetki, choć przyznawane dopiero po raz trzeci, zdołały się już na stałe wpisać w krajobraz najbardziej oczekiwanych nagród polskiej kinematografii. Honorowane są nimi osoby i instytucje, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju, promocji i upowszechniania kultury filmowej w Polsce.

Nagrody przyznawane są w 12 kategoriach: Podmiot prowadzący kino, Międzynarodowe wydarzenie filmowe, Krajowe wydarzenie filmowe, Promocja za granicą, Dystrybucja polskiego filmu, Krytyka filmowa, Audycja radiowa lub program telewizyjny, Portal internetowy, Książka o filmie, Edukacja młodego widza, Dyskusyjny Klub Filmowy oraz, po raz pierwszy, w kategorii Rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii.

Kandydatów do nagrody w poszczególnych kategoriach zgłaszają instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i  inne podmioty działające w sektorze kultury. Na podstawie przesłanych zgłoszeń laureatów wybiera jedenastoosobowa kapituła złożona z przedstawicieli branży filmowej.

Wręczenie statuetek laureatom trzeciej edycji nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.