Wszystko w geście solidarności z wilkami. Jak podaje Fundacja WWF - w Polsce populacja wilka to dziś, około 1000 osobników. Te dumne i wolne zwierzęta giną z powodu ludzkiej niechęci, strachu i chęci zysku. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka - to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, niezwykle potrzebnymi dla prawidłowego funkcjonowania polskiej przyrody. Jeśli mają przetrwać w naturze, trzeba im pomóc.
Poparcie dla ochrony tego gatunku w Polsce można wyrazić poprzez symboliczne dołączenie do wilczej watahy na stronie www.godzinadlaziemi.pl.
Także – poprzez wykonanie prostego gestu – wyłączenie na godzinę światła w domu, czy firmie. Gdańsk zdecydował się na dołączenie do tej swoistej wilczej watahy. Jutro w nocy (godz. 20.30-21.30 wyłączona zostanie iluminacja na dwóch znanych gdańskich zabytkach – Katowni i Złotej Bramie).
Udział w tegorocznej Godzinie dla Ziemi WWF zadeklarowała już rekordowa liczba ponad 70 polskich miast. Zgasną iluminacje m.in.: Pałacu Kultury i Nauki, Stadionu Narodowego, Opery Narodowej, Teatru Wielkiego, Zamku Królewskiego, większości ministerstw w Warszawie, Teatru Muzycznego we Wrocławiu, Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie, Filharmonii Opolskiej, Filharmonii Koszalińskiej, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Filharmonii Kameralnej w Łomży i wielu innych obiektów.
