PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Logo Unii Europejskiej

Estetyczne i funkcjonalne - nowe modułowe altany śmietnikowe w Gdańsku

Estetyczne i funkcjonalne - nowe modułowe altany śmietnikowe w Gdańsku
Do połowy przyszłego roku na terenie Gdańska pojawi się 13 nowych estetycznych altan śmietnikowych. Staną one na terenach administrowanych przez Miasto. Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych rozstrzygnął przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej i budowę altan śmietnikowych.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nowe estetyczne altany staną w 13 punktach miasta (wizualizacja - projekt koncepcyjny)

- Altany wykonane zostaną zgodnie z projektem koncepcyjnym zakładającym konstrukcję modułową, jednolitą dla wszystkich altan - informuje zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. - To nie tylko estetyczne, ale i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Moduły, z których składać się będą altany rozbudowywać można dowolnie, zależnie od potrzeb. Podstawowy moduł altany umożliwia umieszczenie w niej dwóch pojemników o pojemności 1100 l. Ogromną zaletą altany jest łatwość jej montażu oraz odporność na dewastację.

Nowe zadaszone i zamykane na klucz altany pojawią się w Śródmieściu, Nowym Porcie, Brzeźnie, Oruni, Siedlcach i Dolnym Wrzeszczu. Dokładniej w 13 lokalizacjach: przy ul. Chodkiewicza 11, Grodza Kamienna 2, Legnicka 1-3, Marynarki Polskiej 24, Na Zaspę 5, Na Zaspę 25, Pod Zrębem 16, Rogaczewskiego 44, Rzeźnicka 65, Trakt Św. Wojciecha 22-28, Trakt Św. Wojciecha 32-36, Żuławska 12 i Kilińskiego 36.

- Na lokalizację nowych altan wytypowaliśmy miejsca, w których brakuje obecnie utwardzonego, zamkniętego punktu gromadzenia odpadów. W ramach inwestycji teren pod altanami zostanie utwardzony, plac odwodniony, a do altan wykonane zostaną dojścia – zapowiada Piotr Grzelak. - Do wprowadzania podobnych rozwiązań zachęcać chcemy również administratorów i zarządców terenów prywatnych.

Inwestycję do 30 czerwca 2016 roku zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Usługi Dekarsko-Budowlane Krzysztof Tratowski z siedzibą w Gdańsku. Koszt opracowania dokumentacji projektowej, robót budowlanych polegających na budowie altan śmietnikowych oraz zagospodarowaniu terenu to 435 174,00 zł z VAT.

Moduły, z których składać się będą altany, rozbudowywać można zależnie od potrzeb (wizualizacja - projekt koncepcyjny)
Anna DobrowolskaUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyanna.dobrowolska@gdansk.gda.pl
Anna Dobrowolska - najnowsze