PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych już działa

Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych już działa
Gdańszczanie, którzy borykają się z długami lub stali się ofiarami przestępstw finansowych, mogą liczyć na pomoc fachowców. W Gdańsku działa Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. Specjaliści służą radą pięć dni w tygodniu.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Siedziba Centrum mieści się przy al. Grunwaldzkiej 8 w Gdańsku. Z porad można korzystać w każdy poniedziałek, czwartek i piątek w godzinach od 8.30 do 16.30 oraz we wtorki i środy od godziny 12.00 do 20.00. Dzięki wsparciu finansowemu miasta Centrum będzie działać do końca roku 2018.

- Pełnimy rolę punktu wspierającego dla osób zadłużonych oraz chcielibyśmy być ośrodkiem koordynująco-wspierającym dla podmiotów świadczących usługi w obszarze zadłużeń i edukacji ekonomicznej – tłumaczy Anna Szałkowska z Centrum BEiWOZ. - Działania podejmowane w ramach poradnictwa prawnego gwarantują przygotowanie zindywidualizowanego dostosowanego do potrzeb odbiorcy dokumentu.

Poradnictwo obejmuje pomoc w przygotowaniu pism w postepowaniu ugodowym, sądowym i egzekucyjnym.  

· prowadzeniem indywidualnych programów wyjścia z zadłużenia,

· prowadzeniem indywidualnych programów pomocy osobom będącym ofiarami przestępstw i nadużyć ekonomicznych ( w zakresie będących poza kompetencjami Miejskiego Rzecznika Konsumentów),

· prowadzeniem grup samopomocowych dla osób posiadających problem utraty kontroli nad długami - proces terapeutyczny,

· udzielenie informacji telefonicznej w godzinach otwarcia Centrum BEiWOZ- tel. 728 590 288,

· zapewnienie współpracy z podmiotami z zakresu zadłużeń i edukacji ekonomicznej w sektorach: pozarządowym, publicznym i prywatnym.

· Zajmiemy się organizacją wydarzeń tematycznych w koordynacją „Dnia bez Długów” i „Dni Bezpieczeństwa Ekonomicznego” w Gdańsku.

- To dobrze, że mieszkańcy Gdańska mogą skorzystać z takiej kompleksowej usługi. Zależy nam, by ci gdańszczanie, którzy mierzą się z problemami finansowymi, mieli dostęp do specjalistycznych porad. Czasem wystarczy kilka wskazówek od fachowców, by rozwiązać kłopoty, z którymi zmagało się latami – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Ważne jest też to, że dzięki Centrum dostęp do edukacji ekonomicznej stał się szybszy i łatwiejszy dla wszystkich, którzy mają odwagę poprosić o pomoc.

Więcej informacji pod numerem telefonu Centrum - 728 590 288.

Anna Mizera-NowickaUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowy
Anna Mizera-Nowicka - najnowsze