Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Centrum Aktywności Społecznej już otwarte

W jednym miejscu można uzyskać poradę prawnika, psychoterapeuty i psychiatry. Tutaj wsparcie można otrzymać również od asystenta i doradcy zawodowego. Dzisiaj otwarto Centrum Aktywności Społecznej na Dolnym Mieście przy ul. Łąkowej 34/4.

A
A

- Warto zapamiętać nowy adres na Dolnym Mieście pod którym można uzyskać profesjonalną pomoc i wsparcie. Nie bójmy się prosić o pomoc na życiowych zakrętach. Fenomen tego miejsca to niezwykła przestrzeń, podnosząca jakość wsparcia oraz współpraca wielu podmiotów, by uzyskać najlepszy efekt dla gdańszczanek i gdańszczan. Jeżeli dodam, że sam Freud korzystał już z oferty Centrum, nie zostaje nic innego, jak odważnie nacisnąć dzwonek i skorzystać z otwartych drzwi – mówił po otwarciu Centrum Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

W czerwcu 2017 r. Miasto Gdańsk przekazało zabytkowy lokal Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA na rzecz działań społecznych służących mieszkańcom rewitalizowanej dzielnicy Dolne Miasto. Dzisiaj w lokalu przy ul. Łąkowej 34/4 realizowany jest między innymi projekt „System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdańsku- komponent aktywnej integracji i komponent usług społecznych” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu mieszkańcy Gdańska, w szczególności Dolnego Miasta, mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego i środowiskowego. Swoje dyżury odbywa tu prawnik, psychoterapeuta, psychiatra. Asystent wraz z doradcą zawodowym wspiera i pomaga w zdobyciu i utrzymaniu zatrudnienia. Wsparciem Fundacji FOSA objęte są całe rodziny dlatego organizowane są również terapeutyczne zajęcia dla dzieci.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy