Wioślarstwo: męska czwórka mistrzami świata

Czwórka podwójna wagi lekkiej w składzie: Miłosz Jankowski (szlakowy, AZS AWFiS Gdańsk), Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica), Mariusz Stańczuk (AZS Warszawa), Adam Sobczak (AZS AWFiS Gdańsk) zdobyła mistrzostwo świata. W bułgarskim Płowdiw seniorzy ścigali się w konkurencjach nieolimpijskich.

Czwórka podwójna wagi lekkiej w składzie: Miłosz Jankowski (szlakowy, AZS AWFiS Gdańsk), Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica), Mariusz Stańczuk (AZS Warszawa), Adam Sobczak (AZS AWFiS Gdańsk) zdobyła mistrzostwo świata. W bułgarskim Płowdiw seniorzy ścigali się w konkurencjach nieolimpijskich.

Dwaj gdańscy zawodnicy w tej osadzie oraz ich koledzy z Kruszwicy i Warszawy przygotowywali się do startu pod okiem gdańskiego trenera Piotra Bulińskiego (AZS AWFiS).

Wygrali przedbieg, wygrali też półfinał. W finale na półmetku Polacy zajmowali czwarte miejsce, ze stratą 2 sekund do prowadzących Greków i 0,25 sekundy do zajmujących trzecią lokatę Włochów. Po 1500 metrach awansowali na trzecie miejsce, wyprzedzając Włochów, a strata do Greków zmalała do 1,2 sekundy. Na finiszu szlakowy Miłosz Jankowski podyktował piorunujące tempo. Nasza osada wyprzedziła na mecie Greków o 0,3 sekundy, trzecie miejsce zajęli Chińczycy. To pierwszy medal dla Polski w historii tej konkurencji na mistrzostwach świata.

Czwarte miejsce zajęła na mistrzostwach polska ósemka wagi lekkiej, którą w połowie tworzyli gdańszczanie: Przemysław Borchardt, Łukasz Szpręgiel, Rafał Serwiak i Daniel Sobczak (wszyscy AZS AWFiS).