PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Windsurfing: Myszka ósmy na mistrzostwach Europy

A
A

Gdański deskarz Piotr Myszka zajął ósme miejsce na mistrzostwach Europy w klasie RS:X, które odbyły się w Mondello na Sycylii. Złoty medal zdobył 21-letni Paweł Tarnowski z Sopotu.

34-letni Myszka bronił tytułu, zdobytego w ubiegłym roku w tureckim Cesme. Jak powiedział, pływał na sycylijskich wodach bardzo poprawnie, ale wiatr mu nie sprzyjał, brakowało mu szczęścia. Do punktowanego podwójnie wyścigu finałowego przystępował z dziewiątego miejsca. Dotarł do mety jako trzeci, ale wcześniejsze straty punktowe były tak duże, że w klasyfikacji generalnej awansował tylko o jedna pozycję. Jedenasty był Przemysław Miarczyński, brązowy medalista olimpijski z Londynu.

Rewelacyjnie spisywał się Paweł Tarnowski. Do wyścigu finałowego wystartował jako lider. Zajął w nim piąte miejsce, ale jego najgroźniejszy rywal, mistrz olimpijski z Londynu, Holender Dorian van Rijsselberge był ósmy i nie zdołał mu zagrozić.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Europy w klasie RS:X: 1. Paweł Tarnowski (Polska) 33 pkt; 2. Dorian van Rijsselberge (Holandia) 41; 3. Louis Giard (Francja) 43; 4. Julien Bontemps (Francja) 54; 5. Wonwoo Cho (Korea Płd) 58; 6. Byron Kokkolanis (Grecja) 59… 8. Piotr Myszka (Polska) 63.

Każdy kraj może na igrzyska w Rio de Janeiro wystawić tylko jednego reprezentanta. O tym, kto nim będzie, zdecydują wyniki na trzech imprezach: mistrzostwach Europy w Mondello, regatach przedolimpijskich Olympic Test Event w Rio (12-22.08) oraz mistrzostwach świata w Al Mussanah w Omanie (30.10-6.11). – Wciąż mam szanse na wyjazd na igrzyska. Zdecyduje postawa naszej trójki na mistrzostwach świata. Wierzę w swoje umiejętności – deklaruje Myszka.

k.g.