PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trenerzy i młodzi sportowcy nagrodzeni

We wtorek 20 marca odbyła się IV Gala Sportu Młodzieżowego w Gdańskiej Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS. Prezydent Paweł Adamowicz zaprosił na nią blisko 400 młodych sportowców i ich trenerów.

A
A

We wtorek 20 marca odbyła się IV Gala Sportu Młodzieżowego w Gdańskiej Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS. Prezydent Paweł Adamowicz zaprosił na nią blisko 400 młodych sportowców i ich trenerów

Gdańsk docenia młodych sportowców, trenerów i kluby, którzy przynoszą chwałę mieszkańcom naszego miasta na krajowych oraz międzynarodowych arenach.
W roku 2011 punktowało w Systemie Sportu Młodzieżowego prawie 1000 młodych sportowców z Gdańska, zdobywając 3812,28 punktów i zajmując szóste miejsce na 877 gmin w Polsce!
Najlepszym klubem Miasta Gdańska w systemie sportu młodzieżowego w 2011 roku był AZS AWFiS ? szósty klub w Polsce.

Podczas uroczystej gali, prowadzonej przez dziennikarza sportowego Włodzimierza Machnikowskiego, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczyli nagrody pieniężne najlepszym trenerom (1500 zł brutto) oraz wyróżnili najlepszych młodych sportowców (którzy otrzymali torby sportowe). Wyróżnionych młodych sportowców było blisko 400, a nagrody wręczali im także m.in. Wojciech Przybylski (Przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu) wraz z innymi członkami Rady oraz poseł i sportowiec Leszek Blanik.

Trenerzy nagrodzeni za wybitne osiągnięcia sportowe w Systemie Sportu Młodzieżowego w roku 2011:
1. Anna Sękowska-AZS AWFiS lekkoatletyka
2. Rafał Has- AZS AWFiS lekkoatletyka
3. Leszek Walczak - AZS AWFiS lekkoatletyka
4. Łukasz Szymański ?AZS AWFiS szermierka
5. Adam Kaszubowski- AZS AWFiS szermierka
6. Longin Szmit - AZS AWFiS szermierka
7. Adam Koperski- MKS Gimnastyka
8. Andrzej Kaśków ?MKS Gimnastyka
9. Radosław Laskowski ? AZS AWFiS Judo
10. Adam Marek - AZS AWFiS Judo
11. Piotr Makar ? AZS AWFiS  Pływanie
12. Igor Łuczak - AZS AWFiS  Pływanie
13. Tomasz Lisicki ? SGKS Wybrzeże  Judo
14. Sławomir Tałach - SGKS Wybrzeże  Judo
15. Krzysztof Lehmann ?GKS Stoczniowiec hokej
16. Witold Jagła ? Energa Gedania  siatkówka
17. Piotr Graban -  Energa Gedania siatkówka
18. Marcin Wołosz -GKT taekwondo
19. Karol Skolimowski ?MRKS tenis stołowy
20. Piotr Buliński ? AZS AWFiS wioślarstwo
Trenerzy otrzymali nagrody w wysokości 1500 brutto.

Dariusz Wołodźko / Biuro Prasowe