PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Szermierka: siódmy Dwór Artusa

W gdańskiej hali AWFiS w piątek i sobotę będą walczyły najlepsze florecistki świata. Zabraknie kontuzjowanej Sylwii Gruchały.

A
A

W gdańskiej hali AWFiS w piątek i sobotę będą walczyły najlepsze florecistki świata. Zabraknie kontuzjowanej Sylwii Gruchały.

Dwór Artusa jest najważniejszym turniejem Pucharu Świata florecistek w Europie. Ma status Grand Prix; na świecie tylko trzy zawody mają tak wysoką rangę. Punkty, które zawodniczki zdobywają podczas Grand Prix, są mnożone przez 1,5 i dlatego przyjeżdżają wszystkie najlepsze.

Na starcie stanie 113 florecistek z 25 państw. Czołówka rozstawionych: 1. V. Vezzali (Włochy); 2. Nam Hyun Hee (Korea); 3. E. di Francisca (Włochy); 4. A. Errigo (Włochy); 5. Jeon Hee Sook (Korea); 6. C. Maitrejean (Francja); 7. J. Lamonowa (Rosja); 8. A. Szanajewa (Rosja); 9. I. Salvatori (Włochy); 10. A. Guyart (Francja).

Szósta na światowej liście Sylwia Gruchała ma kontuzjowany bark, wróci do treningu dopiero w połowie marca i dlatego wśród rozstawionych nie ma Polek. Katarzyna Kryczało jest dopiero 29. na liście. Na nią, a także na ósmą w inauguracyjnym turnieju w niemieckim Tauberbischofsheim Annę Rybicką najbardziej będą liczyć kibice. Po dwurocznej przerwie w międzynarodowym turnieju wystartuje Magdalena Mroczkiewicz.

Polska wystawia 20 reprezentantek ? 11 uprawia szermierkę w Sietom AZS AWFiS Gdańsk. Są to:  Anna Rybicka, Karolina Chlewińska, Hanna Łyczbińska, Magdalena Knop, Iwona Olbromska, Magdalena Mroczkiewicz, Marta Łyczbińska, Justyna Anuszewska, Monika Paliszewska, Natalia Gołębiowska i Zuzanna Sobczak.

W piątek do rywalizacji stanie 105 florecistek. 48 najlepszych awansuje do walk pucharowych, które zaplanowano na sobotę. Bez eliminacji przystąpi do nich również najlepszych 16 z klasyfikacji Pucharu Świata.

Program Dwór Artusa Grand Prix

Piątek

? 9.00 - początek eliminacji

Sobota

? 8.00 - 12.00 - 1/32 finału
? 12.00 - 14.00 - 1/16 finału
? 14.00 - 15.00 - 1/8 finału
? 15.00 - 15.30 - 1/4 finału
? 16.00 - 18.00 - półfinały i finał

k.g.