PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Student Euro 2011 Gdańsk

W dniach 9-11 września w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu odbyły się turnieje studentów miast-gospodarzy Euro 2012.

A
A

W dniach 9-11 września w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu odbyły się turnieje studentów miast-gospodarzy Euro 2012.
Inicjatywa wyszła ze środowisk szkół wyższych Polski i Ukrainy. W  czterech turniejach wystąpiło 12 drużyn z Polski i 8 z Ukrainy. W gdańskim turnieju Ukrainę reprezentowali Charkowska Akademia Zooweterynaryjna i Uniwersytet Charków, natomiast Polskę: Uniwersytet Jagielloński Kraków, Uniwersytet Gdański i Politechnika Gdańska.

Foto: AZS Gdańsk

W pierwszych meczach Politechnika Gdańska uległa Charkowskiej Akademii Zooweterynaryjnej 0:3, a AZS Uniwersytet Gdański pokonał wysoko Uniwersytet Charków 6:1. W drugim dniu z nie najlepszej strony zaprezentowali się studenci z Krakowa przegrywając wysoko z Charkowską Akademią 0:7. Za to studenci PG po zaciętym meczu wygrali z Uniwersytetem Charków 1:0.
Okazję na grę w finałowym turnieju w Warszawie zaprzepaścił Uniwersytet Gdański, który uległ studentom Charkowskiej Akademii Zooweterynaryjnej 0:4. Tym samym ukraiński zespół wygrał trzy mecze, strzelając w swoich gdańskich występach 13 bramek i nie tracąc ani jednej.

Finał turnieju odbędzie się 13 września na boisku na Bemowie w Warszawie. O pierwsze miejsce walczyć będą zespoły Akademia  Zooweterynaryjna z Charkowa z UAM Poznań, a o trzecie AWF Warszawa z Lwowską Akademią Wojsk Lądowych.
Impreza była współfinansowana przez Miasto Gdańsk.

Wyniki

Piątek (09.09.2011): Politechnika Gdańska ? Charkowska Akademia Zooweterynaryjna 0:3; Uniwersytet Gdański ? Uniwersytet im. Karazina w Charkowie 6:1.

Sobota (10.09.2011): Uniwersytet Jagielloński Kraków ? Charkowska Akademia Zooweterynaryjna 0:7; Politechnika Gdańska ? Charkowski Uniwersytet im. Karazina 1:0.

Niedziela ( 11.09.2011): Uniwersytet Jagielloński Kraków ? Uniwersytet im. Karazina 1:0; Uniwersytet Gdański ? Charkowska Akademia Zooweterynaryjna 0:4.

Anna Kowalczyk