PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Startuje liga siatkówki: LOTOS Trefl ma aspiracje

W niedzielę, 5 października, o godz. 15.30 LOTOS Trefl Gdańsk rozpocznie nowy sezon w siatkarskiej PlusLidze. Do Ergo Areny przyjeżdża Indykpol AZS Olsztyn, piąty zespół ubiegłego sezonu.

A
A

W niedzielę, 5 października, o godz. 15.30 LOTOS Trefl Gdańsk rozpocznie nowy sezon w siatkarskiej PlusLidze. Do Ergo Areny przyjeżdża Indykpol AZS Olsztyn, piąty zespół ubiegłego sezonu.

W LOTOSIE Trefl zaszły w ostatnich miesiącach ogromne zmiany. Trenerem został Włoch Andrea Anastasi, jeden z najbardziej utytułowanych trenerów świata ostatnich 15 lat. Doprowadził reprezentację Polski m.in. do triumfu w Lidze Światowej, srebrnego medalu Pucharu Świata i brązowego mistrzostw Europy. Wcześniej zdobywał mistrzostwo Europy z Włochami (dwukrotnie) i Hiszpanią. Po raz ostatni prowadził klub w 2005 roku (Piemonte Volley), potem zajmował się tylko reprezentacjami. – To jest pewne wyzwanie, praca w klubie po 9 latach przerwy, ale nie czuję żadnej tremy. Siatkówka jest wszędzie taka sama, jedyna różnica polega na tym, że w klubie widzę zawodników codziennie – powiedział www.gdansk.pl Anastasi. (Rozmowę z trenerem publikujemy obok).

Liderem zespołu będzie mistrz świata, przyjmujący Mateusz Mika, siatkarz, który zrobił furorę na polskich mistrzostwach. Pomagać mu będą: kolejny przyjmujący, Niemiec Sebastian Schwarz, brązowy medalista mundialu (ma w dorobku m.in. zwycięstwa w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej), wicemistrzowie świata z 2006 roku – libero Piotr Gacek (97 spotkań w reprezentacji) i środkowy Wojciech Grzyb (121), grający czasem w reprezentacji USA atakujący Murphy Troy (44 mecze), rozgrywający Marco Falaschi (17 spotkań w reprezentacji Włoch) i rozpoczynający trzeci sezon w gdańskiej drużynie środkowy Bartosz Gawryszewski.

- Sam jestem ciekawy, na jaki poziom wzniesie się nasza drużyna. Są w lidze zespoły, z którymi powinniśmy wygrać, są takie, z którymi ostro powalczymy. Indykpol Olsztyn należy właśnie do tej grupy – przewiduje Mateusz Mika.

Ceny ulgowych biletów zaczynają się od 10 złotych, normalne bilety dostępne są w cenie 15 - 30 złotych. Można je kupować na stronie www.trefl.kupbilety.pl lub w punktach partnerskich - Sklepie Koszykarza, stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Centrum Riviera, a także w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. W dniu meczu będą otwarte kasy w Ergo Arenie.

Kadra Lotosu Trefla Gdańsk 2014/15

Rozgrywający: Przemysław Stępień (nr 4), Marco Falaschi (Włochy, 5);

Przyjmujący: Sebastian Schwarz (Niemcy, 9), Krzysztof Wierzbowski (13), Sławomir Stolc (14), Mateusz Mika (15);

Środkowi: Wojciech Grzyb (2), Mustapha M’Baye (6), Bartosz Gawryszewski (10), Artur Ratajczak (12);

Atakujący: Damian Schulz (7), Murphy Troy (USA, 11);

Libero: Piotr Gacek (3), Mateusz Czunkiewicz (18).

k.g.

lotos-zaczyna-plakat.jpg