PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkówka: Sebastian Schwarz w LOTOSIE Treflu

29-letni przyjmujący Sebastian Schwarz (197 cm), który z reprezentacją Niemiec gra na polskich mistrzostwach świata, jest ostatnim nabytkiem gdańskiego klubu przed sezonem 2014/15. Ma w dorobku m.in. zwycięstwa w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej.

A
A

29-letni przyjmujący Sebastian Schwarz (197 cm), który z reprezentacją Niemiec gra na polskich mistrzostwach świata, jest ostatnim nabytkiem gdańskiego klubu przed sezonem 2014/15. Ma w dorobku m.in. zwycięstwa w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej.

Schwarz największe sukcesy odnosił w barwach niemieckiego klubu VFB Friedrichshafen, z którym w 2007 roku triumfował Lidze Mistrzów, zdobył dwa mistrzostwa Niemiec i dwa Puchary Niemiec. Później na rok wyjechał do włoskiego Premier Hotels Crema, a po powrocie związał się z Generali Haching. Tam ponownie dwa razy sięgnął po krajowy puchar, a także po dwa srebrne medale ligowe.

Od 2010 do 2013 roku występował w Serie A, w zespołach z Perugii i Padwy. Na poprzedni sezon wrócił do drużyny z Haching, z którą doszedł do ćwierćfinału Pucharu CEV, odpadając z tych rozgrywek w ćwierćfinale po meczach z PGE Skrą Bełchatów. W lidze niemieckiej jego klub odpadł w półfinale, a Schwarz zdobywał średnio 9,6 punktu w każdym spotkaniu.

- LOTOS Trefl to klub z ambicjami, który skompletował dobry zespół. PlusLigę uważam za jedną z najlepszych na świecie i gra w Gdańsku będzie dla mnie świetnym wyzwaniem. Kilkukrotnie występowałem w Polsce przy okazji meczów międzynarodowych i jestem pod wrażeniem niesamowitej atmosfery, jaka panuje tu podczas spotkań. Nie mogę też doczekać się pracy z trenerem Anastasim, jednym z najbardziej utytułowanych szkoleniowców ostatnich 10-15 lat – powiedział Schwarz.

Na mistrzostwach świata Schwarz zagrał w obu dotychczasowych spotkaniach. Z Brazylią (wynik 0:3) zdobył siedem punktów, zaś z Kubą (3:0) pięć. Z reprezentacją Niemiec w 2009 roku triumfował w Lidze Europejskiej, dotarł do ćwierćfinałów igrzysk olimpijskich w Londynie i ubiegłorocznych mistrzostw Europy.

- Grę Sebastiana obserwowałem od wielu lat. To zawodnik, który potrafi podporządkować się taktyce i odnajdzie się w moim systemie gry. Dla nas jego pozyskanie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż do drużyny dołączy gracz w dobrej formie, występujący w mistrzostwach świata, a ponadto cechujący się dużym doświadczeniem i siatkarską wiedzą – tak Schwarza ocenia Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

Schwarz z gdańskim klubem podpisał roczny kontrakt. Niemiec jest czternastym, ostatnim zawodnikiem w kadrze LOTOSU Trefla na sezon 2014/15.

Rozgrywki PlusLigi startują 4 października. W pierwszej kolejce Lotos Trefl zagra w Gdańsku z Indykpolem Olsztyn.

Kadra Lotosu Trefla Gdańsk 2014/15

Rozgrywający: Przemysław Stępień (nr 4), Marco Falaschi (Włochy, 5)

Przyjmujący: Krzysztof Wierzbowski (13), Sławomir Stolc (14), Mateusz Mika (15), Sebastian Schwarz (Niemcy,9)

Środkowi: Wojciech Grzyb (2), Mustapha M’Baye (6), Bartosz Gawryszewski (10), Artur Ratajczak (12)

Atakujący: Damian Schulz (7), Murphy Troy (USA, 11)

Libero: Piotr Gacek (3), Mateusz Czunkiewicz (18)

l.t.g., k.g.