PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkówka: Piotr Gacek na dłużej w Gdańsku

A
A

Reprezentacyjny libero przedłużył o dwa lata kontrakt z LOTOSEM Treflem. Popularny „Gato” w minionym sezonie sięgnął po swój piąty Puchar Polski i wywalczył dziewiąty medal krajowych rozgrywek.

Mierzący 185 cm Piotr Gacek w tym roku skończy 37 lat. Od dekady jest uznawany za jednego z najlepszych libero w kraju. Przed przyjściem do LOTOSU Trefla reprezentował barwy m.in. AZS Częstochowa, PGE Skry Bełchatów i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którymi sięgnął w sumie po dwa mistrzostwa Polski, trzy srebrne i trzy brązowe medale ligowych rozgrywek oraz cztery krajowe puchary. W Gdańsku po raz czwarty został wicemistrzem Polski i po raz trzeci z rzędu (piąty w karierze) sięgnął po Puchar Polski.

- W zakończonym sezonie stworzyliśmy coś fantastycznego. Projekt, którego częścią jestem od roku, wypalił i mam nadzieję, że dalej będzie funkcjonował na równie wysokim poziomie. Gwarantuję, że to nie koniec naszych marzeń i planów, do których realizacji będziemy konsekwentnie dążyć. W mediach pojawiały się spekulacje, że mogę odejść z Gdańska, ale nie komentowałem ich, bo wierzyłem, że uda nam się dojść do porozumienia w sprawie mojego nowego kontraktu. Tak też się stało, zostaję w LOTOSIE Treflu na kolejne dwa sezony i bardzo się z tego cieszę – skwitował Gacek.

Gacek

W Gdańsku stał się jednym z najważniejszych graczy drużyny prowadzonej przez Andreę Anastasiego. Przez cały sezon znakomicie prezentował się zarówno w przyjęciu, jak i obronie, a przy tym stał się mentalnym liderem drużyny, tak na boisku, jak i poza nim. W wielu plebiscytach uznano go za najlepszego libero zakończonego sezonu PlusLigi.

- Doświadczenie, które Piotr wnosi do drużyny, a także jego umiejętności techniczne i osobowość, są dla nas bezcenne. To kluczowy zawodnik naszego zespołu. Jestem zadowolony i dumny, że będę mógł z nim pracować przez kolejne dwa lata – podkreślił trener Anastasi.

Prócz licznych sukcesów klubowych Gacek ma w swoim dorobku również wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy, które wywalczył z reprezentacją Polski w latach 2006-2009. Po znakomitym sezonie ligowym libero LOTOSU Trefla po czterech latach przerwy ponownie trafił do drużyny narodowej. Od poniedziałku „Gato” przygotowuje się w Spale do występów w rozgrywkach Ligi Światowej.

Nowe kontrakty w Gdańsku podpisali wcześniej: trener Andrea Anastasi, przyjmujący Mateusz Mika, atakujący Murphy Troy, rozgrywający Marco Falaschi i środkowy Wojciech Grzyb. Ważne umowy mają: Mateusz Czunkiewicz (libero), Przemysław Stępień (rozgrywający) oraz Damian Schulz (atakujący). Odszedł przyjmujący Krzysztof Wierzbowski.

Michal Rudnicki