PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkówka: juniorzy Trefla wicemistrzami Polski

A
A

Juniorzy Trefla Gdańsk ulegli w finale mistrzostw Polski juniorów Jastrzębskiemu Węglowi. Była to ich jedyna porażka w sezonie, w którym po raz pierwszy w historii zdobyli medal w ogólnopolskiej rywalizacji w którejkolwiek z grup młodzieżowych.

W turnieju finałowym w Częstochowie gdańszczanie odprawili warszawskie MOS Wola i Metro oraz Wifamę Łódź i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. Tam czekał ich bój z Chemikiem Bydgoszcz, wygrany 3:1.

W finale Jastrzębski Węgiel był zdecydowanie lepszy – wygrał 3:0. - Zabrakło nam odpoczynku i świeżości. W pierwszym secie mieliśmy też problem z koncentracją, a później z chłopaków zeszło już ciśnienie i nie mogliśmy wrócić do swojej gry – ocenił trener Adam Miotk.

Prawie wszyscy zawodnicy, którzy zostali wicemistrzami Polski, całą swoją dotychczasową karierę – od młodzika do juniora – spędzili w Treflu. To pierwszy rocznik, który może się tym pochwalić. Większość graczy występy w rozgrywkach juniorskich łączy również z grą w Młodej Lidze. Tam LOTOS Trefl także przebił się do strefy medalowej.

Tylko trzech graczy, którzy w Częstochowie sięgnęli po srebro, nie będzie mogło występować w juniorskich rozgrywkach w przyszłym sezonie. Wydaje się więc, że w kolejnych rozgrywkach Trefl wciąż może liczyć w walce o medale, choć takich zawodników jak Jakub Lewandowski, Jan Tomczak i Mateusz Linda trudno będzie zastąpić. Tomczak został najlepszym rozgrywającym finałów, zaś Linda – MVP całej imprezy.

- Tych trzech graczy było bohaterami turnieju, ale najważniejsze jest to, że na boisku stanowiliśmy jedność. Na wyróżnienie zasłużyli także Kamil Dębski, Maciej Ptaszyński, Łukasz Rymarski i Fabian Majcherski. Ci zawodnicy w przyszłym roku również pomogą nam w juniorskiej rywalizacji – mówi Adam Miotk.

Trefl Gdańsk - wicemistrzowie Polski juniorów 2015

Rozgrywający: Jan Tomczak, Aleksander Bochan, Sebastian Sobczak

Atakujący: Mateusz Linda

Przyjmujący: Maciej Ptaszyński, Wojciech Małecki, Kamil Dębski, Szymon Jakubiszak, Mateusz Behrendt

Środkowi: Jakub Lewandowski, Łukasz Rymarski, Kacper Mokwa, Ksawery Tomsia

Libero: Fabian Majcherski

Wyniki Trefla Gdańsk w finałach MPJ 2015

Faza grupowa: ● Trefl Gdańsk - MOS Wola Warszawa 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:21) ● Trefl Gdańsk - Metro Warszawa 3:0 (25:22, 25:19, 25:23) ● Trefl Gdańsk - Wifama Łódź 3:0 (25:18, 25:16, 27:25)

Półfinał: ● Trefl Gdańsk - Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:20, 25:20, 24:26, 25:20)

Finał: ● Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 17:25, 11:25)

m.r., k.g.