PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkówka: Falaschi dalej w Gdańsku

A
A

Kontrakt z zespołem LOTOSU Trefla przedłużył kolejny ważny zawodnik. W sezonie 2015/2016 grę żółto-czarnych nadal prowadzić będzie Marco Falaschi.

foto
Fot. LOTOS Trefl

Włoch ma niespełna 28 lat i mierzy 187 cm. We włoskiej Serie A zadebiutował w 2010 roku w barwach Castellana Grotte. Po trzech latach przeniósł się do czarnogórskiej drużyny Budvanska Rivijera Budva, z którą rywalizował w Lidze Mistrzów. Przed rokiem trafił do zespołu LOTOSU Trefla, gdzie od razu wywalczył sobie pozycję podstawowego rozgrywającego.

- Marco jest graczem, którego koniecznie chciałem zatrzymać w składzie na następny sezon i jestem w pełni zadowolony z jego postawy w zakończonych rozgrywkach. To siatkarz zawsze grający z poświęceniem, w pełni oddany drużynie. Jak na rozgrywającego jest ciągle młody i jestem przekonany, że stale może się rozwijać. Na tej pozycji szczególnie ważne jest też zrozumienie z trenerem i kolegami z zespołu, dlatego bardzo się cieszę z tego, że Falaschi będzie z nami przez kolejny rok – powiedział Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

W sezonie 2014/2015 Falaschi wydatnie przyczynił się do wywalczenia przez gdański klub Pucharu Polski oraz tytułu wicemistrzów kraju. We wszystkich ligowych i pucharowych meczach wychodził w pierwszym składzie, czterokrotnie zostawał najlepszym graczem zwycięskich spotkań LOTOSU Trefla, a w statystycznej klasyfikacji rozgrywających PlusLigi uplasował się w czołowej piątce.

- Szczerze mówiąc, po zakończonym sezonie otrzymałem wiele ofert, w których oferowano mi większe wynagrodzenie niż w Gdańsku. Dla mnie decyzja była jednak prosta. Chcę dalej pracować z tą grupą ludzi, z którą udało nam się w tym roku osiągnąć znakomite rezultaty. Mam nadzieję, że w przyszłym roku w podobnym składzie dobrze zaprezentujemy się w Lidze Mistrzów. Trójmiasto jest wspaniałym miejscem do gry w siatkówkę i cieszę się, że spędzę tu kolejny sezon – stwierdził Falaschi.

Rozgrywający od 2011 roku znajduje się w kręgu zainteresowań selekcjonerów reprezentacji Włoch. W swoim dorobku ma brąz Ligi Światowej i złoto Igrzysk Śródziemnomorskich. W tym roku został powołany do włoskiej kadry B i najprawdopodobniej wystąpi na czerwcowych Igrzyskach Europejskich.

Michał Rudnicki