PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkarze LOTOSU Trefla gośćmi Rady Miasta

A
A

Zdobywcy Pucharu Polski i wicemistrzowie Polski przyszli w czwartek rano na posiedzenie Rady Miasta Gdańska. Odebrali gratulacje od radnych oraz Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

- To pierwsze wicemistrzostwo Polski w siatkówce zdobyte dla Gdańska po 65 latach przerwy. Sprawiliście, że przez pół roku przeżywaliśmy niezwykłe emocje – powiedział witający zawodników, sztab szkoleniowy i kierownictwo klubu Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura ds. Sportu.

- Dzięki wam szybko nauczyliśmy się siatkówki na najwyższym poziomie. Nasza nauka będzie trwała, bo przecież w przyszłym sezonie czeka nas Liga Mistrzów – stwierdził Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

Gratulacje nie miały końca. Trener Andrea Anastasi kilkakrotnie ściskał się z prezydentem Adamowiczem. Na uroczystość przyszli też wszyscy zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska oraz sekretarz Danuta Janczarek.

Radni odśpiewali siatkarzom „Sto Lat” i skandowali „Hip hip hura”. – Mam nadzieję, że to nie koniec naszych sukcesów. Chcemy na stałe zagościć na szczycie polskiej siatkówki i zobaczyć, jak wyglądają szczyty europejskie – zapowiedział Kazimierz Wierzbicki, właściciel LOTOSU Trefla.

Piotr Należyty, prezes klubu, przedstawił wszystkich zawodników i cały sztab szkoleniowy. Zapowiedział, że 9 maja siatkarze będą się bawić z mieszkańcami Gdańska, a o szczegółach klub wkrótce poinformuje. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa.

k.g.