PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rugby: dominatorzy z Lechii

Rugbiści Lechii Gdańsk potwierdzili dominację w kraju. Do zdobytego tydzień wcześniej tytułu mistrzów Polski piętnastek dołożyli złote medale w siedmioosobowej odmianie tej gry.

A
A

Rugbiści Lechii Gdańsk potwierdzili dominację w kraju. Do zdobytego tydzień wcześniej tytułu mistrzów Polski piętnastek dołożyli złote medale w siedmioosobowej odmianie tej gry.

Drugi i ostatni turniej odbył się w ostatnią niedzielę, 13 lipca, na bocznym boisku MOSiR przy ul. Traugutta. Lechia wygrała pierwsze zawody w Sochaczewie, w Gdańsku też nie miała godnych rywali. W trzech meczach eliminacyjnych najniższe zwycięstwo, różnicą 42 punktów, odniosła z Ogniwem Sopot. AZS AWFiS Gdańsk pokonała 54:0, a Awentę Pogoń Siedlce 63:0.

W półfinale rywalem znów było Ogniwo, tym razem wynik brzmiał 26:0. Trochę potu biało-zieloni musieli wylać dopiero w finale, gdzie przeciwnikiem był Orkan Sochaczew. Rezultat 26:19 sugeruje twardą walkę, ale nie do końca tak było: Lechia pozwoliła Orkanowi na dwa przyłożenia gdy grała w piątkę, z powodu żółtych kartek dwóch zawodników.

Najlepszym graczem turnieju wybrano lechistę Tomasza Rokickiego. To piąty kolejny triumf rugbistów Lechii w siódemkach. Kobiety Lechii, Mario Ladies, udało się zdobyć czwarty tytuł mistrzowski już w maju.

Skład Lechii: Mariusz Wilczuk, Kevin Bracik, Paweł Płoński, Grzegorz Buczek, Tomasz Rokicki, Marek Płonka, Cyprian Majcher, Piotr Piszczek, Patryk Narwojsz, Maciej Panasiuk, Mateusz Zajkowski, Bartłomiej Wójcik.

Mecze Lechii na turnieju w Gdańsku
Eliminacje
● Lechia Gdańsk - AZS AWFiS Gdańsk 54:0 (26:0)
● Lechia Gdańsk - Awenta Pogoń Siedlce 63:0 (35:0)
● Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 47:5 (12:5)
Półfinał
● Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 26:0 (14:0)
Finał
● Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 26:19 (14:5)

Klasyfikacja mistrzostw Polski po dwóch turniejach:
1. Lechia Gdańsk             28 pkt
2. Orkan Sochaczew         22
3. Budowlani Łódź            22
4. Awenta Pogoń Siedlce   17
5. Ogniwo Sopot              16
6. AZS AWFiS Gdańsk       13

k.g.