PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pożegnanie jesieni w Gdańsku. Lechia - Widzew 3:1

Wszystkie gole padły w ostatnich 25 minutach. Trener Tomasz Kafarski znów nie bał się ryzyka ? na ławce posadził pewniaka, Sergejsa Kożansa i dał szansę debiutu 18-letniemu stoperowi Rafałowi Janickiemu. Zagrał bardzo dobrze.

A
A

Wszystkie gole padły w ostatnich 25 minutach. Trener Tomasz Kafarski znów nie bał się ryzyka - na ławce posadził pewniaka, Sergejsa Kożansa i dał szansę debiutu 18-letniemu stoperowi Rafałowi Janickiemu. Zagrał bardzo dobrze.

Kolejny występ w podstawowym składzie zaliczył też pomocnik Jakub Popielarz, zastępujący ukaranego kartkami Pawła Nowaka. Szło mu nieźle, ale lechijny wicher zawiał dopiero wtedy, gdy na boisku pojawił się Piotr Wiśniewski.

W 67. minucie po akcji Wiśniewskiego i Buzały piłkę otrzymał Ivans Lukjanovs i strzelił w róg bramki. Szybko wyrównał Kuklis, ale po chwili Buzała, rozgrywający kolejny wielki mecz, dostał podanie od Bediego Buvala i gospodarze znów prowadzili. Wiśniewski dobił Widzew w doliczonym czasie gry, po dobrym podaniu innego rezerwowego, Marcina Kaczmarka. Łódzki klub, prowadzony po raz pierwszy przez trenera Czesława Michniewicza, spadł na przedostatnie miejsce w tabeli.

Lechia ma wciąż 6 punktów straty do lidera, Jagiellonii Białystok, ale od wiceliderów dzieli ją tylko jeden punkt. Za tydzień ostatni mecz jesieni, w Lubinie z Zagłębiem.

W przyszłym tygodniu ma się rozstrzygnąć przyszłość reprezentanta Huberta Wołąkiewicza, któremu w czerwcu przyszłego roku kończy się kontrakt. Otrzymał od Lechii propozycję podpisania nowej umowy, o wiele korzystniejszej, ale waha się, bo ma propozycje z innych klubów.

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 3:1 (0:0)

Bramki - dla Lechii: Lukjanovs (67), Buzała (72), Wiśniewski (90+4); dla Widzewa: Kuklis (70). Sędzia: Raczkowski (Warszawa). Widzów 6343.

Lechia: Małkowski - Deleu, Janicki, Bąk, Wołąkiewicz - Popielarz (61, Wiśniewski), Traore, Surma - Lukjanovs (79, Zieńczuk), Buval, Buzała (90+3, Kaczmarek).

Widzew: Mielcarz - Ben Radhia, Szymanek, Pinheiro, Dudu - Budka (67, Ostrowski), Kuklis (75, Grzeszczyk), Broź, Lisowski (79, Grzelczak) - Robak, Sernas.

k.g.