PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka ręczna: trzeba się utrzymać

A
A

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk rozpoczynają w najbliższą sobotę walkę o utrzymanie się w Superlidze. Z czterech zespołów zagrożonych degradacją spadną dwa, a trzeci od końca rozegra baraż z drużyną z I ligi (drugi poziom rozgrywek).

Ósemka najlepszych po sezonie zasadniczym walczy w play-offach o mistrzostwo Polski, czwórka najsłabszych trafiła do play-outów. Ta czwórka - Zagłębie Lubin, Wybrzeże, Śląsk Wrocław oraz Nielba Wągrowiec – rozegra po dwa mecze każdy z każdym. Po podliczeniu punktów (zdobycze z sezonu zasadniczego są liczone) okaże się, dla kogo zabraknie miejsca w przyszłym sezonie Superligi. Straty zespołu z Wągrowca są nie do odrobienia.

Tabela przed play-outami przedstawia się następująco:

9. Zagłębie       14

10. Wybrzeże    12

11. Śląsk          12

12. Nielba          2

Terminarz meczów Wybrzeża Gdańsk w play-outach

● 11 kwietnia, godz. 17.00: Zagłębie Lubin – Wybrzeże

● 18 kwietnia, godz. 19.00: Wybrzeże – Nielba Wągrowiec

● 22 kwietnia: Śląsk Wrocław – Wybrzeże

● 9 maja: Wybrzeże – Zagłębie

● 16 maja: Nielba – Wybrzeże

● 20 maja: Wybrzeże – Śląsk

Artur Siódmiak, były zawodnik Wybrzeża i reprezentacji Polski, obecnie członek Gdańskiej Rady Sportu, tak komentuje dla Sportowych Faktów najbliższe wydarzenia: - Cieszy to, że utytułowane zespoły z Gdańska i z Wrocławia w drugiej rundzie wygrały kilka spotkań i złapały kontakt z Zagłębiem Lubin, co zapowiada duże emocje w walce o pozostanie w PGNiG Superlidze. Wiadomo, że pierwszym spadkowiczem będzie Nielba, ale nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie Zagłębie spadło z ligi, a utrzymały się Wybrzeże i Śląsk. Już pierwsza kolejka play-outów może wiele wyjaśnić. W Lubinie Zagłębie zmierzy się z Wybrzeżem. To niezwykle ważny mecz. Jeśli Wybrzeże wygra, zrobi ogromny krok do utrzymania i postawi Zagłębie w dość niekorzystnej sytuacji. To zwycięstwo gdańszczan pozwoliłoby trzem zespołom zrównać się punktami. W starciach tych drużyn każdy może wygrać z każdym.

Krzysztof Guzowski