PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka ręczna: jeszcze 10 cegiełek

W niedzielę, 9 lutego, o godz. 15.00 piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk zagrają w lidze z Warmią Traveland Olsztyn, która zajmuje w tabeli czwarte miejsce. Mecz odbędzie się w Hali AWFiS na ul. Górskiego 1.

A
A

W niedzielę, 9 lutego, o godz. 15.00 piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk zagrają w lidze z Warmią Traveland Olsztyn, która zajmuje w tabeli czwarte miejsce. Mecz odbędzie się w Hali AWFiS na ul. Górskiego 1.

Po remisie w Wągrowcu, aby nie patrzeć w tył, szczypiorniści Wybrzeża muszą wygrać przynajmniej dziewięć z dziesięciu meczów, jakie zostały im do końca sezonu.

Drużyna z Olsztyna, prowadzona przez Karola Adamowicza, przegrała w czwartej kolejce rozgrywek z Wybrzeżem aż 23:37. Dziewięć bramek dla Wybrzeża zdobył wtedy Łukasz Rogulski, który pierwsze kroki w piłce ręcznej stawiał właśnie w Olsztynie. W przerwie świątecznej Warmia Traveland się wzmocniła: trafili tam były zawodnik AZS AWFiS Gdańsk – Radosław Jankowski oraz Dominik Droździk. Trzeba też uważać na Aleksandra Kryszenia, który zdobył dotąd 115 bramek i  jest najskuteczniejszym zawodnikiem I ligi grupy A (Rogulski ma ich 86). Trzy mecze rundy rewanżowej zespół Adamowicza wygrał, rzucając łącznie o 31 bramek więcej niż rywale.

- Pozostało nam dziesięć spotkań, które po prostu musimy wygrać – mówi Ireneusz Żak, lewoskrzydłowy Wybrzeża. - Do niedzielnego meczu podchodzimy jak najbardziej skupieni. Jest to dla nas jedna z dziesięciu cegiełek, jakie pozostały nam do ułożenia. Teraz każdy kolejny pojedynek jest dla nas jak finał.

Ceny biletów: 10 i 5 zł (młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji). Wstęp wolny: zorganizowane grupy młodzieży szkolnej pod nadzorem opiekuna po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze klubu oraz studenci AWFiS.

Program „Zaproś znajomego na mecz”: każdy kibic, który zdecyduje się na zakup biletu normalnego w przedsprzedaży, drugą wejściówkę będzie mógł kupić w cenie 1 zł. Przedsprzedaż odbywa się w biurze klubu w Hali AWFiS w Gdańsku przy ulicy Górskiego 1, pokój nr 7, każdorazowo od środy poprzedzającej zawody do piątku w godzinach 15.00 – 18.00. Kasy w dniu meczu czynne 1 godz. przed jego rozpoczęciem.

w.g.