PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka ręczna: gramy z mistrzami świata

W środę, 4 czerwca, o godz. 20.30, w Ergo Arenie reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegra mecz towarzyski z Hiszpanami, mistrzami świata z 2013 roku i brązowymi medalistami mistrzostw Europy z 2014 roku.

A
A

W środę, 4 czerwca, o godz. 20.30, w Ergo Arenie reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegra mecz towarzyski z Hiszpanami, mistrzami świata z 2013 roku i brązowymi medalistami mistrzostw Europy z 2014 roku.

Rywal z najwyższej półki ma pomóc zawodnikom, powołanym do kadry przez niemieckiego trenera Michaela Bieglera, w jak najlepszych przygotowaniach do kolejnego meczu, jaki biało-czerwoni rozegrają trzy dni później. 7 czerwca, również w Ergo Arenie, Polska zagra z Niemcami o kwalifikację do mistrzostw świata, które odbędą się w Katarze na początku przyszłego roku.

Biegler o nikim nie zapomniał. Wśród 22 zawodników jest 6 z drużyny mistrza Polski, Vive Targi Kielce oraz 4 z Wisły Płock, która zajęła w rozgrywkach ligowych drugie miejsce. Są też inne motory reprezentacji: Bartosz Jurecki i Bartłomiej Jaszka, a także wchodzący do zespołu Michał Szyba, Piotr Masłowski, Michał Daszek i Jakub Łucak.

Hiszpanie, prowadzeni przez Manolo Cadenasa (na co dzień trenera Wisły Płock) na pewno postarają się o show w Ergo Arenie. To druga najbardziej utytułowania (po Francuzach) drużyna na świecie w tym wieku. Cadenas zaprosił m.in. Alexa Dujszebajewa, syna trenera Vive Targów Kielce. W 17-osobowym składzie znaleźli się też obrotowy Vive Julen Aguinagalde, wracający na chwilę do kadry kolega Bartłomieja Jaszki z Fuchse Berlin Iker Romero (to jego ostatnie międzypaństwowe mecze) oraz Joan Canellas, którego kielczanie chcą zatrudnić.

Z największych gwiazd zabraknie tylko mającego problemy zdrowotne bramkarza Arpada Sterbika, a także skrzydłowego Victora Tomasa i rozgrywającego Daniela Sarmiento. Jedynie trzech kadrowiczów występuje na co dzień w lidze hiszpańskiej.

Kadra Polski

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Wisła Płock), Piotr Wyszomorski (Scurgoi, Wegry).

Gracze z pola: Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Grabarczyk, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Targi Kielce), Adam Wiśniewski, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak (wszyscy Wisła Płock), Robert Orzechowski, Patryk Kuchczyński (obaj Górnik Zabrze), Michał Szyba, Piotr Masłowski, Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Jakub Łucak (Chrobry Głogów), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Bartłomiej Jaszka (Fuchse Berlin, Niemcy), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg, Niemcy), Damian Krzysztofik (Tatran Presov, Słowacja).

Kadra Hiszpanii

Bramkarze: Gonzalo Perez (Toulouse, Francja), Jose Manuel Sierra (Paris St. Germain, Francja).

Gracze z pola: Alex Dujszebajew (Vardar Skopje, Macedonia), Jorge Maqueda i Valero Rivera (obaj Nantes, Francja), Joan Canellas (HSV Hamburg, Niemcy), Antonio Garcia (Paris St. Germain, Francja), Carlos Molina (Huesca), Iker Romero (Fuchse Berlin, Niemcy), Viran Morros i Raul Entrerrios (obaj FC Barcelona), Niko Mindegia i Roberto Garcia (obaj Pick Szeged, Węgry), Cristian Ugalde (Veszprem, Węgry), Albert Rocas (KIF Kolding, Dania), Julen Aguinagalde (Vive Targi Kielce, Polska), Gedeon Guardiola (Rhein Neckar Loewen, Niemcy).

Można jeszcze kupić bilety, w kasie nr 3 w Ergo Arenie, czynnej w tygodniu w godz. 10-16, tel.: (58) 76 72 101 oraz sieciach Empik, Media Markt, Saturn oraz Media Expert. Ceny są następujące: kat. I – 120 zł, kat. II – 85 zł, kat. III – 55 zł, kat. IV – 25 zł.

Krzysztof Guzowski