PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka nożna: gdańscy juniorzy mieli mistrzostwa

A
A

W sobotę, 4 czerwca, zakończyły się II Klubowe Mistrzostwa Gdańska Juniorów w piłce nożnej. Impreza organizowana przez Miasto Gdańsk zgromadziła prawie 700 młodych zawodników z roczników 2005, 2006, 2007 i 2008.

Rywalizacja grupowa na boisku przy ul. Budowlanych 49/5 trwała od 30 maja do 3 czerwca. Piłkarskie zmagania pozwoliły wyłonić ćwierćfinalistów, którzy kontynuowali grę w sobotę na głównej murawie stadionu MOSiR przy ul. Traugutta 29.

W kategorii rocznika 2005 najlepsi okazali się zawodnicy Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem, którzy w finale pokonali Akademię Piłkarską LG 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna UKS Conrad, która wygrała 4:2 z A.S. Pomorze.

W roczniku 2006 w finale zwyciężyła drużyna A.S. Pomorze I, wygrywając z Lechią S.A. 7:3. Mecz o trzecie miejsce zakończył się w regulaminowym czasie remisem 6:6 i rozstrzygnąć musiały rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się zawodnicy Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem, którzy pokonali 2:0 Akademię Piłkarską L.G.

W roczniku 2007 najlepsza okazała się Lechia S.A., która pokonała w finale 4:1 Piłkarską Przyszłość z Lotosem. Brązowy medal przypadł Akademii Piłkarskiej L.G., która wygrała z Ex Siedlce również 4:1.

W najmłodszym roczniku, 2008, bezkonkurencyjna okazała się Lechia S.A., która wygrała 7:0 z Piłkarską Przyszłością z Lotosem. Trzecie miejsce zdobył GKS Kowale II, który był lepszy od Pików 5:1.

Po finałach uroczystego wręczenia pucharów, medali i nagród dokonał dyr. Biura Prezydenta ds. Sportu Andrzej Trojanowski.

MW