PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piłka nożna: AWFiS Sztorm Gdańsk

Piłkarki nożne Sztormu opuszczają Gdynię i przenoszą się do Gdańska, gdzie będą występowały jako AWFiS Sztorm. W ubiegłym sezonie rozgrywek I ligi zajęły szóste miejsce.

A
A

Piłkarki nożne Sztormu opuszczają Gdynię i przenoszą się do Gdańska, gdzie będą występowały jako AWFiS Sztorm. W ubiegłym sezonie rozgrywek I ligi zajęły szóste miejsce.

Klub założony w 2004 roku od początku związany był z Gdynią. Od sezonu 2011/12 drużyna występuje w I lidze (to drugi poziom rozgrywek, najwyższym jest Ekstraliga). Od sezonu 2013/14 Sztorm przenosi pierwszy zespół do Gdańska. W Grupie Północnej I ligi zagrają: Stilon Gorzów Wielkopolski, Medyk II Konin, Olimpia Szczecin, MUKS Praga Warszawa, Sztorm Gdańsk, Polonia Poznań, Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Checz Gdynia, UKS-SMS Łódź oraz Pelikan Łowicz.

- Wsparcie, jakie mieliśmy od Miasta Gdynia nie było wystarczające. Pomocną dłoń wyciągnął do nas prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dzięki współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu będziemy mogli bezpłatnie korzystać z obiektów, co oznacza spore oszczędności. Za dwa - trzy lata chcemy powalczyć o coś więcej niż gra w I lidze - mówi Grzegorz Lewicki, trener juniorek młodszych Sztormu.

Dzięki współpracy z AWFiS, kopać piłkę w Sztormie będą mogły dziewczęta, które wybierają się na studia do Gdańska. Z początkiem 2014 roku w gdańskich szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich zacznie się nabór zawodniczek do Sztormu.

k.g.