PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Paweł Dawidowicz w Benfice Lizbona

Paweł Dawidowicz, 19-letni piłkarz Lechii, podpisał pięcioletni kontrakt z Benfiką Lizbona.

A
A

Paweł Dawidowicz, 19-letni piłkarz Lechii, podpisał pięcioletni kontrakt z Benfiką Lizbona, jednym z najlepszych klubów w Europie.

Lechia otrzyma za niego ok. 1,9 mln euro plus dodatkowy 1 mln euro, po rozegraniu przez Dawidowicza określonej liczby meczów w pierwszej drużynie Benfiki. Dawidowicz będzie zarabiał na początek ok. 700 tys. euro rocznie. Wątpliwe, by defensywny pomocnik (ostatnio grał też na środku obrony) od razu dostał się do kadry pierwszego zespołu najsłynniejszego portugalskiego klubu. Prawdopodobnie rozpocznie od rezerw. Będzie pierwszym Polakiem w Benfice.

Benfica w tym sezonie zdobyła mistrzostwo i Puchar Portugalii. Rodzimą ligę Orły z Lizbony wygrywały 33 razy, 24-krotnie zdobywały też Puchar. W ostatnich dwóch sezonach klub dochodził do finału Ligi Europejskiej. Oba mecze przegrał: w 2013 roku z Chelsea Londyn 1:2, w 2014 z Sewillą po rzutach karnych 2:4.

Dawidowicz jest wychowankiem Sokoła Ostróda. Do Gdańska przyjechał w 2011 roku, w wieku 16 lat. W Ekstraklasie rozegrał 29 meczów.

k.g.

dawidowicz_lizbona2_1400582846