Niemoc przełamana

Liczy się nie tylko wynik, ale również jakość gry. Lechia wygrała z Legią 2:1 i rozegrała najlepszy mecz w rundzie wiosennej.

Futbol, jak zwykle, okazał się przewrotny. Biało-zieloni przegrali w półfinale Pucharu Polski z Legią 0:1 i 0:4, w tym drugim klęczeli niemalże na kolanach, minęły trzy dni i na boisko na Traugutta wyszły dwie inne drużyny. Pracowita i zawzięta Lechia, a po drugiej stronie niemrawi i zakompleksieni przeciwnicy.

Początek meczu był jednak znowu bardzo zły dla gospodarzy, kiedy w 7. minucie Krzysztof Bąk strzelił samobója. To nieszczęście przytrafiło mu się w drugim kolejnym spotkaniu. Rewanż nastąpił szybko ? w 23. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lewona Airapetjana, najniższy na boisku, mierzący 170 cm Abdou Traore strzałem głową pokonał Wojciecha Skabę. Był to dziewiąty gol reprezentanta Burkina Faso w tym sezonie.

Po przerwie dalej szalał Traore. Najpierw próbował z rzutu wolnego, a następnie efektownie z woleja. W 59. minucie Skaba był  bezradny. Najlepsza akcja Lechii w rundzie zakończyła się dośrodkowaniem Marcina Pietrowskiego i strzałem do siatki Ivansa Lukjanovsa.

Być może ten sukces tchnie w Lechię nowego ducha. Nagrodą jest trzecie miejsce w tabeli i bardzo dobry rozkład meczów w ostatnich siedmiu kolejkach. Z najgroźniejszymi rywalami biało-zieloni zagrają na Traugutta. Terminarz jest następujący: 24. kolejka - Arka Gdynia (wyjazd); 25. - Wisła Kraków (dom); 26. -Korona Kielce (w); 27. Polonia Warszawa (d); 28. Lech Poznań (d); 29. Widzew Łódź (w); 30. Zagłębie Lubin (d). Teraz wszystko wydaje się jaśniejsze, a trzecie miejsce w tabeli na koniec sezonu całkiem realne.

Lechia Gdańsk ? Legia Warszawa 2:1 (1:1)

Bramki dla Lechii: A. Traore (23), I. Lukjanovs (59); dla Legii: K. Bąk (7, samobójcza). Sędziował H. Siejewicz (Białystok). Widzów 7120.

Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Airapetjan ? Pietrowski, Surma, Nowak, Lukjanovs ? Traore (78, Bajić), Dawidowski (50, Buval).

Legia: Skaba ? Rzeźniczak (46, Kneżević), Choto, Komorowski, Wawrzyniak ? Manu, Borysiuk, Kucharczyk, Cabral (82, Ogbuke), Rybus (59, Radović) ? Hubnik.