PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nagrody dla srebrnych florecistów

Floreciści Radosław Glonek i Paweł Kawiecki z Sietom AZS AWFiS Gdańsk otrzymali nagrody Miasta Gdańska za zdobycie srebrnych medali w drużynie na mistrzostwach Europy.

A
A

Floreciści Radosław Glonek i Paweł Kawiecki z Sietom AZS AWFiS Gdańsk otrzymali nagrody Miasta Gdańska za zdobycie srebrnych medali w drużynie na mistrzostwach Europy.

Nagrody – 3500 zł brutto oraz upominki – wręczali sportowcom Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska oraz Danuta Janczarek, sekretarz Miasta Gdańska. Upominki i kwiaty otrzymał także Stanisław Szymański, trener klubowy florecistów oraz do niedawna (lata 1995 – 2013) szkoleniowiec reprezentacji Polski. Nagrody wręczali także przedstawiciele firmy Sietom oraz AWFiS. Uroczystość odbyła się w Biurze Prezydenta ds. Sportu na Długim Targu.

Glonek z Kawieckim byli członkami reprezentacji Polski, która srebrny medal mistrzostw Europy zdobyła w Zagrzebiu. Polacy pokonali najpierw Białoruś 45:35, potem, w ćwierćfinale, 45:40 mistrzów olimpijskich z Londynu Włochów. W półfinale dali sobie radę z Brytyjczykami 45:43. W finale prowadzili z Niemcami 10:5, ale przegrali.

Dla Radosława Glonka to trzeci medal drużynowych mistrzostw Europy. Wcześniej, w Kijowie w 2008 roku, zdobył złoty medal, a w 2006 roku w Izmirze srebro.

Paweł Kawiecki na podium mistrzostw Europy stanął po raz pierwszy.

k.g.