PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Na Lechię przez Internet

Kibice mogą kupować bilety na mecze piłkarzy Lechii Gdańsk bez konieczności posiadania karty kibica. Mogą to zrobić w domu przez Internet.

A
A

Kibice mogą kupować bilety na mecze piłkarzy Lechii Gdańsk bez konieczności posiadania karty kibica. Mogą to zrobić w domu przez Internet.

Klub wprowadził nowy system w połowie zeszłego roku, gdy zaczynały się rozgrywki sezonu 2014/15. Innowacja była jednak słabo rozpropagowana, zrobiło się o niej głośniej, gdy podobną decyzję powzięła Legia Warszawa.

Wszystko jest zgodne z prawem. - Według ustawy o organizacji imprez masowych konieczne elementy do zakupu biletu to: imię, nazwisko, numer PESEL i zdjęcie kibica. Pierwsze trzy wymogi spełniane są przy zakupie biletu przez Internet - mówi Tomasz Mielewczyk, dyrektor Działu Dystrybucji Biletów w Lechii. - Na wyspach klubowych sami robimy zdjęcia kibicom i tak samo będzie miało to miejsce w kasie na stadionie.

Bilet na mecz można wydrukować sobie w domu. Bez karty kibica można również kupić bilety na dwóch wyspach klubowych Lechii w Gdańsku (Auchan, Real Przymorze) i we wszystkich punktach zewnętrznych (m.in. w Malborku, Pszczółkach i Bytowie), a od najbliższego meczu (sobota, 21 lutego, z Zawiszą Bydgoszcz) również w kasie przy stadionie.
Link do strony, na której znajduje się szczegółowa instrukcja zakupu biletu przez Internet:

http://www.lechia.pl/biletypodstrona,105-jak_kupic_bilet_on_line.html#case2

k.g.