PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Myszka wygrał regaty Ligi Mistrzów

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) wygrał we francuskim La Rochelle windsurfingowe regaty Semaine Olympique Francaise, kończące starty w europejskiej Lidze Mistrzów.

A
A

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) wygrał we francuskim La Rochelle windsurfingowe regaty Semaine Olympique Francaise, kończące starty w europejskiej Lidze Mistrzów.

Forma Myszki na zakończenie sezonu jest bardzo dobra. Po zdobyciu w Gdańsku mistrzostwa Polski w klasie RS:X, nie miał sobie równych także wśród 38 najlepszych deskarzy Europy. W La Rochelle prowadził od początku do końca. Trzy wyścigi wygrał, w najsłabszym był szósty. W podwójnie punktowanym wyścigu medalowym skutecznie odparł atak utytułowanego Juliena Bontempsa. Francuz wygrał, Myszka zajął czwarte miejsce, zostały mu 3 punkty przewagi z wcześniejszych startów.

To był jedyny występ gdańszczanina w debiutującej w tym roku Lidze Mistrzów i z tego powodu nie został sklasyfikowany w punktacji generalnej. W niej znaleźli się żeglarze, którzy zaliczyli cztery starty.

W klasie Finn Ligę Mistrzów wygrał mieszkający w Gdańsku, a reprezentujący barwy klubu z Biskupca Piotr Kula. Polak nie wygrał żadnych zawodów, a zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie równą formą. W La Rochelle, na Gardzie oraz w Kieler Woche plasował się na 3. miejscach, a w Delta Lloyd był 6.

Wyniki klasy RS:X Semaine Olympique Francaise: 1. Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) 39; 2. Julien Bontemps (Francja) 42; 3. Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot) 54; 4. Louis Giard (Francja) 61; 5. Pierre Le Coq (Francja) 64; 6. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) 82.

k.g.