PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Młoda Liga siatkarzy: LOTOS Trefl trzeci

A
A

Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk (do lat 23) zajęli trzecie miejsce w turnieju finałowym Młodej Ligi. W decydującym meczu w Krapkowicach pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2. To trzeci medal gdańszczan w tych rozgrywkach. W 2013 roku byli mistrzami, a w 2014 też skończyli na trzecim miejscu.

W rundzie zasadniczej LOTOS Trefl odniósł 13 zwycięstw. Jedno spotkanie przegrał, 1:3 z AZS Politechniką Warszawską. Drugi w tabeli Cerrad Czarni Radom zdobył o 10 punktów mniej.

Pierwszym rywalem w fazie play-off był czwarty zespół grupy B - Asseco Resovia. W pierwszym meczu w Rzeszowie gospodarze prowadzili 2:1, jednak dwa kolejne sety padły łupem gdańszczan. W rewanżowym meczu rozgrywanym w treningowej sali ERGO ARENY było łatwe 3:0 dla gospodarzy, które przyniosło awans do turnieju finałowego.

W półfinale LOTOS Trefl trafił na Jastrzębski Węgiel. W pierwszych dwóch setach drużyny toczyły wyrównaną walkę, w obu minimalnie lepszy był Jastrzębski Węgiel (25:21, 25:23). W trzecim secie rywale dominowali (25:14) i awansowali do finału, a gdańskiemu zespołowi pozostała walka o brąz.

Gdańszczanie wygrali z ZAKSĄ pierwszego seta 25:14, drugiego przegrali 14:25, w trzecim też byli gorsi o dwa punkty (23:25). Podopieczni trenera Edwarda Pawluna pozbierali się, doprowadzili do tie-breaka (czwarta partia 25:17) i wygrali go 15:10.

W meczu finałowym zmierzyły się drużyny Jastrzębskiego Węgla i Cerradu Czarnych Radom. Po pięciosetowym boju lepsi okazali się siatkarze ze Śląska, dla których był to pierwszy triumf w rozgrywkach Młodej Ligi.

Klasyfikacja końcowa

 1. Jastrzębski Wegiel
 2. Cerrad Czarni Radom
 3. LOTOS Trefl Gdańsk
 4. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
 5. BBTS Bielsko-Biała
 6. Indykpol AZS Olsztyn
 7. Łuczniczka Bydgoszcz
 8. Asseco Resovia
 9. MKS Będzin
 10. Effector Kielce
 11. AZS Politechnika Warszawska
 12. Cuprum Lubin
 13. AZS Częstochowa
 14. PGE Skra Bełchatów

Skład LOTOSU Trefla

Przyjmujący: Szymon Jakubiszak, Adrian Wieleba, Kamil Dębski, Wojciech Małecki, Maciej Ptaszyński, Bartosz Pietruczuk.

Rozgrywający: Patryk Kulpaka, Sebastian Sobczak, Adam Śliwiński, Jan Tomczak, Aleksander Bochan.

Środkowi: Łukasz Rymarski, Jakub Lewandowski, Kacper Mokwa, Michał Dubiński, Adam Majkowski, Karol Behrendt, Dawid Glaner, Arkadiusz Kowalczyk.

Atakujący: Krystian Malinowski, Mateusz Linda, Karol Brzeziński.

Libero: Fabian Majcherski, Mateusz Behrendt.

Trenerzy: Edward Pawlun, Adam Miotk.

k.g.