PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mistrzostwa Polski w judo – AZS AWFiS Gdańsk najlepszy

Prawie 300 zawodników i zawodniczek wzięło udział w mistrzostwach Polski seniorów w judo.

A
A

Prawie 300 zawodników i zawodniczek wzięło udział w mistrzostwach Polski seniorów w judo. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów gdańskich klubów.

Na matach w Lubaniu mistrzynią kraju w wadze 78 kg została Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk), która w finale pokonała Beatę Pacut (Czarni Bytom). Tytuły mistrzów Polski wywalczyli także Zuzannna Pawlikowska (-52 kg) oraz Tomasz Domański (open), oboje reprezentujący AZS AWFiS Gdańsk.W najcięższej kategorii (+78 kg) pań tytuł mistrzowski wywalczyła olimpijka z Londynu Urszula Sadkowska (Ippon Olsztyn), która w fiale pokonała Joannę Jaworską (AZS AWFiS Gdańsk). Zawodniczka Wybrzeża Gdańsk Karolina Tałach zdobyła srebrny medal w kategorii 70 kg, a w wadze 63 kg srebrny medal zdobyła  Magdalena Kowalczyk (AZS AWFiS Gdańsk).

W kwalifikacji medalowej klubów zwyciężył AZS AWFiS Gdańsk wyprzedzając GKS Czarnych Bytom, UKSJ Olsztyn i Gwardię Wrocław. Łącznie judocy z AZS AWFiS zdobyli 9 medali (3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe). Pięć medali zdobyli zawodnicy Wybrzeża Gdańsk (1 srebrny, 4 brązowe). 

Medaliści MP w Luboniu

Kobiety

48 kg

  • złoty: Ewa Konieczny (Czarni Bytom)
  • srebrny: Kinga Kubicka (Flota Gdynia) 
  • brązowe: Katarzyna Pułkośnik (Narew Łapy), Maja Rasińska (Gwardia Bielsko-Biała)

52 kg 

  • złoty: Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk)
  • srebrny: Martyna Martynowicz (Gwardia Opole) 
  • brązowe: Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa), Żaneta Rerutko (Gwardia Warszawa) 

57 kg

  • złoty: Agata Perenc (Polonia Rybnik)
  • srebrny: Arleta Podolak (AZS UW Warszawa)
  • brązowe: Anna Borowska (Polonia Rybnik), Monika Chróścielewska (AZS AWFiS Gdańsk)

63 kg

  • złoty: Agata Ozdoba (KJ AZS Opole); 
  • srebrny: Magdalena Kowalczyk (AZS AWFiS Gdańsk); 
  • brązowe: Sandra Lickun (K.S. Judo Gwardia Koszalin), Barbara Mirus(Wisła Kraków)

70 kg

  • złoty: Katarzyna Kłys (UKS Judo Kraków)
  • srebrny: Karolina Tałach (Wybrzeże Gdańsk) 
  • brązowe: Urszula Hofman (Juvenia Wrocław), Aleksandra Jabłońska (AZS AWFiS Gdańsk)

78 kg

  • złoty: Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk)
  • srebrny: Beata Pacut (Czarni Bytom)
  • brązowe: Katarzyna Wtorkowska (AZS UW Warszawa), Katarzyna Szlendak (MKS Chełm) 

+78 kg

  • złoty: Urszula Sadkowska (Ippon Olsztyn)
  • srebrny Joanna Jaworska (AZS AWFiS Gdańsk)
  • brązowe: Monika Bank (Gwardia Opole), Marta Rózga (Gwardia Łódź) 

open

  • złoty: Urszula Sadkowska (Ippon Olsztyn)
  • srebrny: Agnieszka Kaps (AZS AWF Katowice)
  • brązowe: Joanna Jaworska (AZS AWFiS Gdańsk), Karolina Tałach (Wybrzeże Gdańsk)


Mężczyźni

60 kg

  • złoty: Łukasz Kiełbasiński (Ryś Warszawa)
  • srebrny: Sebastian Janicki (Śląsk Wrocław)
  • brązowe: Łukasz Smorzewski (Olimpijczyk Włocławek), Patryk Wawrzyczek (Gwardia Bielsko-Biała) 

66 kg

  • złoty: Aleksander Beta (Gwardia Łódź)
  • srebrny: Mariusz Janicki (Śląsk Wrocław)
  • brązowe: Grzegorz Wieczorek (Czarni Bytom), Paweł Zagrodnik (Czarni Bytom) 

73 kg

  • złoty: Damian Szwarnowski (Gwardia Wrocław)
  • srebrny: Piotr Płoński (Gwardia Wrocław); 
  • brązowe: Michał Kubieniec (AZS AWF Katowice), Piotr Kurkiewicz (AZS Łódź)

81 kg

  • złoty: Łukasz Błach (AZS AWF Wrocław)
  • srebrny: Radosław Koszczyński (AZS AWF Warszawa)
  • brązowe: Adam Czyż (UKJ Ryś Warszawa), Paweł Urban (MKS Żak Ełk)     

90 kg

  • złoty: Robert Krawczyk (Czarni Bytom)
  • srebrny: Kamil Kozłowski (Gwardia Olsztyn)
  • brązowe: Łukasz Koleśnik (Gwardia Wrocław), Paweł Płoński (AZS AWF Warszawa) 

100 kg

  • złoty: Kacper Larem (Gwardia Warszawa)
  • srebrny: Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków)
  • brązowe: Paweł Sitarski (Gwardia Warszawa), Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk)

+100 kg 

  • złoty: Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn)
  • srebrny: Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom)
  • brązowe: Tomasz Tałach (Wybrzeże Gdańsk), Damian Nasiadko (Wybrzeże Gdańsk)

open

  • złoty: Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk)
  • srebrny: Paweł Mróz (Wojownik Skierniewice)
  • brązowe: Jakub Wójcik (AZS AWF Wrocław), Robert Zalewski (Wybrzeże Gdańsk)

Anna Kowalczyk