PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mistrz Cypru na łopatkach

A
A

W towarzyskim meczu na stadionie przy ul. Traugutta piłkarze Lechii pokonali 4:1 Apoel Nikozja, mistrza Cypru i kandydata do gry w Lidze Mistrzów. Gdańszczanie grali bez kilku podstawowych zawodników.

Zabrakło będących jeszcze na urlopach kadrowiczów: Rafała Janickiego, Sebastiana Mili, Ariela Borysiuka, Stojana Vranjesa i Donatasa Kazlauskasa oraz kontuzjowanych Gersona i Grzegorza Wojtkowiaka. Na środku obrony wystąpili Adam Dźwigała i Jakub Wawrzyniak, pod koniec spotkania na boisko wyszło kilku juniorów. Spisali się bardzo dobrze, bo Łukasz Kopka i Hieronim Gierszewski zdobyli gole nr 3 i 4.

W Apoelu zagrali znani z polskich boisk Inaki Astiz, Stojan Vranjes oraz Mateusz Piątkowski.

Lechia Gdańsk - Apoel Nikozja 4:1 (1:0)

Bramki: Jakub Wawrzyniak (26, karny), Adam Buksa (46), Łukasz Kopka (86), Hieronim Gierszewski (87) dla Lechii oraz Mateusz Piątkowski (64) dla Apoelu.
Lechia:
Bąk (46, Budziłek) - Stolarski (75, Powszuk), Dźwigała, Wawrzyniak, Leković (88, Jadanowski) - Buksa, Łukasik, Bruno Nazario (84, Górski), Wiśniewski (70, Kopka), Makuszewski (61, Wolski) - Colak (79, Gierszewski).

Po meczu 27 zawodników pojechało do Grodziska Wielkopolskiego na letnie zgrupowanie, które potrwa do 8 lipca. W tym czasie podopieczni Jerzego Brzęczka w dniach 4-5 lipca wezmą udział w turnieju w Lublinie, zagrają z Szachtarem Donieck oraz z AS Monaco lub Hannoverem 96. 8 lipca w Grodzisku przeciwnikiem Lechii będzie Bytovia.

Na zgrupowanie pojechał tylko jeden nowy zawodnik, chorwacki bramkarz Marco Marić, który jeszcze nie podpisał umowy z klubem. Nie ma austriackiego napastnika Kevina Friesenbichlera. Miał grać w Gdańsku w kolejnym sezonie na zasadzie wypożyczenia z Benfiki Lizbona, ale postawił żądania finansowe nie do przyjęcia. Jest za to portugalski obrońca Tiago Valente, który wrócił z wypożyczenia do Penafiel.

Kadra Lechii na zgrupowaniu

Bramkarze: Mateusz Bąk, Łukasz Budziłek, Marco Marić.

Obrońcy: Adam Dźwigała, Damian Garbacik, Rafał Janicki, Nikola Leković, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak, Paweł Stolarski, Jacek Jadanowski, Tiago Valente.

Pomocnicy: Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik, Maciej Makuszewski, Sebastian Mila, Bruno Nazario, Bartłomiej Pawłowski, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski, Łukasz Kopka, Juliusz Letniowski, Maciej Wolski.

Napastnicy: Adam Buksa, Antonio Colak, Hieronim Gierszewski, Przemysław Macierzyński.

k.g.