PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mika w drużynie marzeń „Przeglądu Sportowego”

Największy sportowy dziennik w Polsce wybrał najlepszą szóstkę pierwszej rundy siatkarskiej PlusLigi. W podstawowym zestawieniu znalazł się Mateusz Mika, zaś wśród rezerwowych umieszczono Wojciecha Grzyba i Piotra Gacka.

A
A

Największy sportowy dziennik w Polsce wybrał najlepszą szóstkę pierwszej rundy siatkarskiej PlusLigi. W podstawowym zestawieniu znalazł się Mateusz Mika, zaś wśród rezerwowych umieszczono Wojciecha Grzyba i Piotra Gacka. 

Klasyfikacja powstała na podstawie liczby nominacji do szóstek w poszczególnych kolejkach. W przypadku remisu na danej pozycji, w szóstce znajdował się zawodnik, którego drużyna po 13 kolejkach zajmuje wyższą pozycję. Mateusz Mika, który zdobył dotąd 204 punkty i dwa razy otrzymał statuetkę dla MVP spotkania, przez „Przegląd Sportowy” wyróżniany był pięciokrotnie - najczęściej wśród przyjmujących. 

Tyle samo razy doceniono Piotra Gacka, jednak o jedną nominację więcej uzyskał Paweł Zatorski z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i to on znalazł się wśród najlepszych. Gacek zajął miejsce wśród rezerwowych, razem z Wojciechem Grzybem. Środkowy LOTOSU Trefla w szóstkach kolejki znajdował się trzykrotnie, ustępując o jedno wskazanie Dmytro Paszyckiemu z Cuprum Lubin i Srecko Lisinacowi z PGE Skry Bełchatów.

Znalazło się również miejsce dla Andrei Anastasiego. Włoch został odnotowany w kategorii „Najbardziej medialny trener”. W uzasadnieniu napisano, że Anastasi o to miano „ostro konkurował z Jakubem Bednarukiem z warszawskiej Politechniki. Przebił go, śpiewając (oczywiście po polsku) piosenkę „Róbmy swoje” Wojciecha Młynarskiego. Anastasi jest pozytywnie nastawiony do świata oraz ludzi, chętnie rozdaje autografy i udziela wywiadów, pełno go w mediach społecznościowych. I, co najważniejsze, drużyna pod jego wodzą gra... śpiewająco. LOTOS Trefl pod jego wodzą jest największym oczarowaniem rozgrywek”. 

Drużyna marzeń po pierwszej rundzie PlusLigi według "Przeglądu Sportowego": Nicolas Uriarte (PGE Skra, 5 nominacji do szóstki kolejki), Mariusz Wlazły (PGE Skra, 3), Mateusz Mika (LOTOS Trefl, 5), Facundo Conte (PGE Skra, 3), Srecko Lisinac (PGE Skra, 4), Dmytro Paszycki (Cuprum, 4), Paweł Zatorski (ZAKSA, 6).

Rezerwowi: Paweł Zagumny (ZAKSA, 2), Jochen Schoeps (Asseco Resovia, 3), Dick Kooy (ZAKSA, 3), Nicolas Marechal (PGE Skra, 2), Wojciech Grzyb (LOTOS Trefl, 3), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia, 3), Piotr Gacek (LOTOS Trefl, 5).

Michał Rudnicki