PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Michalczewski Super Championem WBO

WBO, jedna z czterech najważniejszych organizacji boksu zawodowego, uznała Dariusza ?Tigera? Michalczewskiego czempionem wszech czasów w wadze półciężkiej. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane Tigerowi za najdłuższe w historii posiadanie pasa mistrza świata.

A
A

WBO, jedna z czterech najważniejszych organizacji boksu zawodowego, uznała Dariusza ?Tigera" Michalczewskiego czempionem wszech czasów w wadze półciężkiej. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane Tigerowi za najdłuższe w historii posiadanie pasa mistrza świata.

Nagroda zostanie wręczona przez prezydenta federacji WBO Francisco ?Paco" Valcarcela podczas Międzynarodowej Konwencji WBO, która odbędzie się 25 października w Kolumbii.

Urodzony i zamieszkały w Gdańsku, 42-letni Michalczewski był mistrzem świata WBO przez 9 lat. W tym czasie bronił tytułu aż 23 razy. ?Do tej pory żaden zawodnik nie był tak długo mistrzem świata federacji WBO i nikt nie miał aż tylu obron tytułu co ja. Jestem bardzo dumny z wyróżnienia - mówi Tiger.  Na zawodowym ringu Michalczewski stoczył 50 walk. 48 wygrał (38 przez KO), 2 przegrał. W 1997 roku był mistrzem świata w wadze półciężkiej aż trzech federacji: WBO, WBA i IBF.

k.g.