PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mateusz Mika spotka się z gdańszczanami

Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska i LOTOS Trefl Gdańsk zapraszają na uroczystość powitania Mateusza Miki, siatkarskiego mistrza świata. W czwartek, 2 października, o godz. 19.00 w Europejskim Centrum Solidarności kibice będą mieli okazję do spotkania ze złotym medalistą i całą drużyną gdańskich siatkarzy.

A
A

Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska i LOTOS Trefl Gdańsk zapraszają na uroczystość powitania Mateusza Miki, siatkarskiego mistrza świata. W czwartek, 2 października, o godz. 19.00 w Europejskim Centrum Solidarności kibice będą mieli okazję do spotkania ze złotym medalistą i całą drużyną gdańskich siatkarzy.

Siatkarska reprezentacja Polski z Mateuszem Miką w składzie wygrała mistrzostwa świata, pokonując w finale Brazylię 3:1. Mika nie miał dużo czasu na odpoczynek. Tydzień po mistrzostwach, wraz z drużyną LOTOSU Trefla, pojechał do Murowanej Gośliny na Memoriał Arkadiusza Gołasia i przyczynił się do wygrania tego turnieju. Od wtorku rozpoczął treningi w Gdańsku. W czwartek, na zaproszenie prezydenta Adamowicza, spotka się z gdańszczanami, którzy trzymali za niego kciuki podczas mundialu.

Radości z mistrzostwa wywalczonego przez Mikę towarzyszyć będzie przedsezonowa prezentacja całego zespołu LOTOSU Trefla. W lecie trenerem gdańskiego zespołu został Andrea Anastasi, który wcześniej doprowadził reprezentację Polski m.in. do triumfu w Lidze Światowej, srebra Pucharu Świata i brązu mistrzostw Europy. W składzie żółto-czarnych znaleźli się też m.in. tacy gracze jak Niemiec Sebastian Schwarz, brązowy medalista mistrzostw świata, wicemistrzowie świata z 2006 roku – Piotr Gacek i Wojciech Grzyb, Amerykanin Murphy Troy, Włoch Marco Falaschi czy rozpoczynający trzeci sezon w gdańskiej drużynie kapitan Bartosz Gawryszewski.

Powitanie mistrza świata i prezentacja drużyny LOTOSU Trefla Gdańsk odbędzie się w nowo otwartym Europejskim Centrum Solidarności przy Placu Solidarności 1 w Gdańsku. Ceremonia odbywać się będzie w audytorium, do którego wpuszczonych zostanie pierwszych 300 chętnych. 700 kolejnych fanów prezentację obejrzy na żywo na ekranach usytuowanych w Ogrodzie Zimowym ECS. Później obie grupy będą mogły spotkać się z siatkarzami, zapolować na autografy i zdjęcia oraz pogratulować mistrzostwa Mice i Schwarzowi, którzy na prezentację przyniosą wywalczone w Katowicach medale. Z graczami LOTOSU Trefla spotkać się będzie mogło około 1000 fanów.

Wstęp na uroczystość, której współprowadzącym będzie znany artysta kabaretowy Kacper Ruciński, jest bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa i konieczności liczebnego ograniczenia widowni, niezbędne jest posiadanie wejściówki. Te odebrać można w siedzibie ECS (Plac Solidarności 1, punkt informacyjny i recepcja, środa-czwartek 10-18), ERGO ARENIE (Plac Dwóch Miast 1, kasa nr 3 – środa-czwartek 10-16, kasa nr 4 – śr – 16-19), Sklepie Koszykarza (GCH Manhattan, Al. Grunwaldzka 82, środa 9-21, czwartek 9-17), stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku (Al. Grunwaldzka 141, środa 9-21, czwartek 9-17) i gdyńskim Centrum Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2, środa 10-21, czwartek 10-16), a także w sopockim Hotelu Haffner (ul. Haffnera 59, przez całą dobę) i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot (Plac Zdrojowy 2, środa 10-18, czwartek 10-16). Wejściówki będą dostępne do wyczerpania zapasów. Możliwe jest też ich wygranie w konkursach w mediach.  

Świeżo upieczonego mistrza świata na ligowym parkiecie będzie można zobaczyć w niedzielę, 5 października, o godz. 15.30, kiedy w Ergo Arenie LOTOS Trefl Gdańsk zmierzy się z Indykpolem AZS Olsztyn. Bilety na to spotkanie można już nabywać za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl oraz w punktach sprzedaży klubu.

m.r., k.g.