PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Marek Łyszczarz na podium Pucharu Świata

Marek Łyszczarz (AZS AWFiS Gdańsk) zajął trzecie miejsce w finale skoku podczas zawodów Pucharu Świata w gimnastyce sportowej, które odbywały się w dniach 16 – 17 marca we francuskim La Roche sur Yon. Zawodnik z Gdańska stanął na podium z Koreańczykiem i Wietnamczykiem.

A
A

Marek Łyszczarz (AZS AWFiS Gdańsk) zajął trzecie miejsce w finale skoku podczas zawodów Pucharu Świata w gimnastyce sportowej, które odbywały się w dniach 16 – 17 marca we francuskim La Roche sur Yon. Zawodnik z Gdańska stanął na podium z Koreańczykiem i Wietnamczykiem.

Były to bardzo mocno obsadzone zawody, wzięło w nich udział ośmiu najlepszych zawodników z ostatnich mistrzostw świata i czołowa trójka z rankingu światowego w 2012 roku. W kwalifikacjach Łyszczarz miał trzeci wynik – 14,066, do finału awansowało czterech najlepszych gimnastyków.

Koreańczyk Yang Hak Seon (nota 14,500) oraz Wietnamczyk Ha Thanh Nguyen (13,666) byli poza zasięgiem. Gdyby Łyszczarz powtórzył wynik z kwalifikacji, zająłby drugie miejsce w zawodach, ale finałowe skoki wyszły mu średnio. Przy pierwszym usiadł, drugi – ustał, ale otrzymał słabe oceny. Startujący jako ostatni, Amerykanin Steven Legendre, też zaliczył wpadki (jeden skok zakończył na siedząco, przy drugim wylądował poza wyznaczone pole) i dostał jeszcze słabsze noty niż Łyszczarz.

Finał - skok (mężczyźni):
1. Yang Hak Seon (Korea) 14,500
2. Ha Thanh Nguyen (Wietnam) 13,666
3. Marek Łyszczarz (Polska) 12,766
4. Steven Legendre (USA) 11,900

k.g.