PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

LOTOS Trefl zagrał mecz pod Neptunem

A
A

Jeden z ostatnich ciepłych, jesiennych dni gdańscy siatkarze wykorzystali na promocję siatkówki w swoim mieście. Żółto-czarni rozegrali mecz ze spacerującymi przechodniami pod fontanną Neptuna, jednym z symboli Gdańska.

XVII-wieczna fontanna Neptuna jest turystyczną atrakcją miasta, podziwianą przez mieszkańców i miliony turystów, którzy odwiedzają co roku gdańskie Stare Miasto. Do miana jednej ze sportowych wizytówek Gdańska aspiruje z kolei drużyna LOTOSU Trefla. Zespół siatkarzy jest coraz mocniej zauważalny w mieście dzięki kampanii „Kadrowicze w Gdańsku”, a także akcjom, w których żółto-czarni otwierają się na fanów, takim jak prezentacja drużyny w Galerii Bałtyckiej, udział w rekreacyjnej imprezie „Gdańsk Biega” czy pokazowy mecz pod fontanną Neptuna.

- Przy każdej okazji chcemy pokazywać mieszkańcom Pomorza, naszym kibicom, że wielka siatkówka jest blisko nich. Zawodnicy, reprezentanci kraju, są takimi samymi ludźmi jak oni i można ich spotkać podczas codziennych zajęć, jak spacer z rodziną czy szkolna wycieczka – mówi Piotr Należyty, prezes klubu.

W meczu pod Neptunem wzięli udział wszyscy zawodnicy LOTOSU Trefla, na czele z piątką „Kadrowiczów w Gdańsku” – Jakubem Jaroszem, Grzegorzem Łomaczem, Krzysztofem Wierzbowskim, Maciejem Zajderem i Wojciechem Żalińskim. Na Długim Targu szybko zgromadziła się grupa zainteresowanych widzów. Niektórzy z nich odważyli się dołączyć do grona odbijających piłkę siatkarzy, inni zadowolili się autografami i wspólnymi zdjęciami.

Uczestnicy zabawy i kibice otrzymali również bilety na najbliższy mecz LOTOSU Trefla w ERGO ARENIE. Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 listopada, o 19.30, a żółto-czarni podejmą wtedy sześciokrotnych mistrzów Polski, AZS Częstochowa. Dwa tygodnie później, 22 listopada o 18.00 zmierzą się z beniaminkiem rozgrywek, Cerradem Czarnymi Radom.