PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

LOTOS Trefl tworzy historię

A
A

Siatkarze LOTOSU Trefla stoją przed historyczną szansą awansu do finału PlusLigi. W półfinałowej rywalizacji (do trzech zwycięstw) prowadzą z PGE Skrą Bełchatów 2:1 i w Wielką Sobotę mogą odnieść trzecie, decydujące zwycięstwo. Początek meczu o godz. 20.30.

Wejściówki na czwarty półfinałowy mecz PlusLigi cieszą się niemal równie dużym zainteresowaniem jak podczas poprzednich dwóch spotkań LOTOSU Trefla z PGE Skrą Bełchatów w Ergo Arenie, które oglądało 10 635 i 10 550 widzów. W ciągu pierwszych dni właścicieli znalazło prawie 5,5 tysiąca wejściówek.

Duże zainteresowanie meczem nie może dziwić, bo Wielka Sobota może okazać się wielkim dniem gdańskiej siatkówki. LOTOS Trefl nigdy nie pokonał wprawdzie PGE Skry na swoim parkiecie, ale w tym sezonie przełamał już niemal wszystkie swoje słabości.

PGE Skra do Gdańska przyjedzie kilka dni po tym, jak w turnieju finałowym Ligi Mistrzów zajęła czwarte miejsce. Podopieczni Miguela Falaski w miniony weekend przegrali w półfinale z Asseco Resovią, zaś w meczu o brązowy medal tych elitarnych rozgrywek ulegli gospodarzom turnieju, Berlin Recycling Volleys. Faworyci z Bełchatowa muszą więc skoncentrować się na PlusLidze, a sobotni mecz z LOTOSEM Treflem może się dla nich okazać najważniejszym w całym ligowym sezonie.

- Jesteśmy w stanie zdobyć mistrzostwo Polski. Może nie występujemy w roli faworyta w wyścigu po to trofeum, ale zawsze wychodzimy na mecz z nastawieniem, aby wygrać – mówi Mateusz Mika dla trójmiasto.pl. - Skra jest mocnym zespołem. Być może ma teraz trochę swoich problemów z terminarzem czy ze zmęczeniem. Ale także my mamy kłopoty, może w mniejszym stopniu, lecz także są. Zagraliśmy jednak w półfinale dobre mecze. Ostatnio było widać, że jesteśmy w lepszym okresie w sezonie niż rywal i to może robić różnicę.

Wejściówki ulgowe dostępne są w cenach od 15 złotych, zaś normalne – od 25 złotych. Jeszcze mniej za bilety zapłacą osoby, które posiadały karnet na fazę zasadniczą. Ceny dla nich zostały obniżone o 30 proc. Nabywać je będzie można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY, w Sklepie Koszykarza, na stoisku Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot, a na wybrane sektory także na terenie całego kraju w punktach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.

Michał Rudnicki, k.g.