PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

LOTOS Trefl: początek ważnej serii

W sobotę, 24 stycznia, o godz. 18.00 siatkarze LOTOSU Trefla zagrają w Ergo Arenie z BBTS Bielsko-Biała. To początek serii meczów, które zdecydują o losach gdańskiej drużyny w rozgrywkach ligowych i Pucharze Polski.

A
A

W sobotę, 24 stycznia, o godz. 18.00 siatkarze LOTOSU Trefla zagrają w Ergo Arenie z BBTS Bielsko-Biała. To początek serii meczów, które zdecydują o losach gdańskiej drużyny w rozgrywkach ligowych i Pucharze Polski.

Po porażce z AZS Częstochowa 0:3 kibicom trochę zwiędły miny, ale nic jeszcze nie jest przegrane. LOTOS Trefl, wspólnie z PGE Skrą Bełchatów, ma najlepszy bilans w lidze (17 zwycięstw – 3 porażki) i zajmuje w tabeli trzecie miejsce, z 3 punktami straty do Asseco Resovii oraz 2 do Skry.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego (sześć kolejek do końca) nastąpi faza play-off. W ćwierćfinałach będzie obowiązywał system: pierwsza drużyna sezonu zasadniczego gra z ósmą, druga – z siódmą itd. Można kalkulować, na kogo trafić, ale nie ma to większego sensu, ponieważ obecnie szósty jest Cuprum Lubin, a siódma ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Obaj potencjalni rywale są groźni i nie wiadomo, z kim bardziej chciałoby się grać.

Rzecz jasna, najlepiej byłoby skończyć sezon zasadniczy na pierwszym miejscu, ponieważ wtedy rywalem w ćwierćfinale byłby Cerrad Radom lub AZS Politechnika Warszawska, z którymi dotąd gdański zespół radził sobie bardzo dobrze.

Droga do tego wiedzie poprzez BBTS Bielsko-Biała, z którym LOTOS Trefl wygrał niedawno, ledwo, ledwo, 3:2 w Pucharze Polski. BBTS zajmuje w tabeli 11. miejsce z pięcioma zwycięstwami na koncie. Trener Andrea Anastasi bardzo się zezłościł na swoich zawodników podczas meczu z AZS Częstochowa i można się spodziewać, że już dzień później rozpoczął proces wybijania im z głów „gwiazdorzenia” na boisku.

Dobrze by się stało, gdyby ten proces szybko dobiegł końca, ponieważ po spotkaniu z BBTS przed żółto-czarnymi pojawią się kolejne wyzwania:

● 28 stycznia (środa), godz. 19.00: LOTOS Trefl Gdańsk – Transfer Bydgoszcz (ćwierćfinał Pucharu Polski)

● 31 stycznia (sobota): Cuprum Lubin – LOTOS Trefl Gdańsk (PlusLiga)

● 4 lutego (środa), godz. 20.30: LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (PlusLiga)

● 7 lutego (sobota): Asseco Resovia – LOTOS Trefl Gdańsk (PlusLiga)

● 15 lutego (niedziela), godz. 14.45: LOTOS Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel (PlusLiga)

Hitem będzie mecz z PGE Skrą, na który już można kupować bilety.

Krzysztof Guzowski